м. Київ, вул. Антоновича 51
Для того, щоб скористуватися послугами адвоката або отримати юридичні послуги, натисніть обраний варіант месенжера або скористуйтеся номером телефону вказаним на сайті. Досвід в юриспруденції з 2004 року.
Згідно з чинним законодавством України, вчинення правопорушень організованою групою осіб є кваліфікуючою ознакою, яка тягне за собою посилення кримінальної відповідальності. Звичайна змова осіб щодо спільного вчинення у подальшому караних дій може розглядатись лише як підготовка до злочину, але існують дві обставини, сукупність яких утворює закінчений його склад по ст.257 КК «бандитизм» – це наявність зброї хоча б в одного члена об’єднання і колективний умисел скоювати напади на окремих громадян, комерційні підприємства, банківські установи, магазини тощо.
Хоча поняття банди у нормативних актах не наводиться, однак із диспозиції ст.257 Кримінального кодексу та узагальненої судової практики (Постанова ВСУ від 23.12.05р. №13) випливає, що
банда – це озброєна злочинна група або організація, утворена з метою нападів на громадян, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб. Вона вважається створеною з моменту, коли учасники досягли згоди про скоєння першого злочину, маючи намір продовжувати аналогічні дії в майбутньому.
Як правило, в таких структурах існує чітка ієрархія – головну роль відіграють керівники (засновники, організатори), їм підкоряються виконавці, пособники та інші співучасники. Зазвичай банди мають приховані джерела фінансування, корупційні зв’язки, шляхи залучення кадрів і методи їх підготовки. Окрім цього, вони установлюють власні правила діяльності та розподіляють функції всередині системи. Кінцеві вигодонабувачі в більшості випадків залишаються інкогніто, а розпорядження передаються з допомогою посередників.
Мінімальна кількість учасників банди законом не передбачена, але за ст.28 КК:
Підозри чи звинувачення у бандитизмі (ст.257 КК) можуть бути висунуті за одним чи кількома із таких фактів:
За даною статтею до кримінальної відповідальності притягуються осудні фізичні особи, яким на момент скоєння злочину, тобто на час організування, вступу в банду або здійснення колективно спланованого нападу виповнилося 14 років (ч.2 ст.22 КК).
На практиці довести причетність певної особи до збройного угрупування – вкрай складне завдання для слідства. Правоохоронним органам необхідно встановити наявність зв’язків, визначити ієрархічну позицію, віднайти склад правопорушення у поведінці кожного суб’єкта, а також підтвердити, що діяння справді були скоординовані. Через недостатність або неналежність доказів такі випадки частіше розглядаються як прості види співучасті в інших злочинах, що дозволяє суттєво зменшити покарання, або й зовсім уникнути його.
Право громадян на одержання професійної правничої допомоги гарантується ст.59 Конституції України. Крім цього, відповідно до ст.29 Основного Закону, п.3 ч.3 ст.42 КПК, кожному затриманому (в тому числі за підозрою в бандитизмі) ще до першого допиту слідчим, а також обвинуваченому або підсудному на будь-якому етапі провадження повинна надаватися можливість залучити до справи захисника, якого він може обрати самостійно, або ж доручити цей вибір будь-кому з родичів чи довірених осіб з наступним погодженням.
Особам, які стали жертвами бандитського нападу чи іншого злочину, можуть надаватися юридичні послуги у формі:
В рамках захисної діяльності адвокат відстоює інтереси підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого у справах про бандитизм, а саме:
Ці та інші правничі послуги у сфері кримінального права уже понад 15 років надають спеціалісти компанії «Турій і Партнери». Якщо Вам потрібен досвідчений адвокат з бандитизму в Дніпрі, зателефонуйте за номером, вказаним на сайті, або відправте повідомлення на електронну пошту.
Ст.257 Кримінального кодексу встановлює відповідальність за 3 види злочинних діянь:
Озброєність означає, що хоча б один член групи має при собі річ, призначену для ураження живої цілі, завдання тілесних ушкоджень або вбивства людини, а інші учасники поінформовані про це. Належність предмета до зброї (холодної, вогнепальної, вибухових пристроїв) встановлюється експертизою.
Покарання за бандитизм призначається у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 15 років, поєднаним з конфіскацією всього належного засудженому майна.