Для того, щоб задати питання адвокату по договорам, скористайтеся зручним для Вас способом. Натисніть на номер телефону, і Ви автоматично будете перенаправлені на обраний варіант.
Наша команда
Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю
Наш головний офіс знаходиться тут
Зміст |
Як правило, обмін благами між людьми здійснюється на підставі домовленостей. Це відбувається і в побутових ситуаціях (придбання товарів, послуг, рухомого і нерухомого майна), і при веденні бізнесу (закупівля сировини, доставка продукції, отримання кредитів та інше). Для захисту важливих угод ще за часів Стародавнього Риму було введено поняття контракту, який укладався письмово, шляхом проголошення певних фраз при свідках або в присутності нотаріуса, в той час як прості угоди іменувалися пактами, і юридичної сили не мали.
У сучасному законодавстві України використовується термін «договір» – це взаємна угода двох або більше суб’єктів, засноване на їх вільному волевиявленні і спрямоване на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Коли такі виникають тільки у одного учасника (дарування, доручення), угода носить односторонній характер. В інших випадках договір вважається дво- або багатостороннім.
Залежно від форми розрізняють усні і письмові угоди (паперові, електронні). Вимоги до оформлення деяких видів встановлюються нормативними актами. Якщо згідно із законом договір підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню та / або державній реєстрації, він вступає в силу тільки після проведення зазначених дій.
Реалізація договірних правовідносин складається з декількох етапів:
Керуючись ст.627 Цивільного кодексу України, фізичні та юридичні особи можуть вільно вибирати контрагентів і складати з ними будь-які домовленості, які:
При дотриманні всіх цих вимог умови угоди є обов’язковими для кожної зі сторін. Якщо згодом будь-хто відмовляється їх виконувати, другий учасник має право використовувати всі можливі методи відстоювання своїх інтересів – подавати позов до суду, примусово стягувати заборгованість через судових виконавців, звертатися в поліцію.
Виходячи з цього, укладення договору – вкрай відповідальна дія, яке вимагає уважного ознайомлення з усіма пунктами. Зневажливе ставлення до документів нерідко стає причиною тривалих розглядів, тягне за собою значні втрати матеріального і морального характеру. Особливо часто неприємні ситуації виникають при оформленні угод через інтернет, коли користувачі приймають умови, навіть не читаючи їх. У зоні ризику знаходяться клієнти онлайн-магазинів, кредитних організацій, різних агентств і посередників.
Щоб зберегти своє майно і не стати жертвою обману (так як при наявності формального договору довести факт шахрайства і повернути кошти вельми важко), перед підписанням будь-яких паперів або прийняттям оферти, опублікованій в електронному вигляді, варто проконсультуватися з досвідченим юристом по договірному праву.
Згідно зі ст.131-2 Конституції і ст.2 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», професійна правова допомога в Україні виявляється адвокатами. Одним з найважливіших напрямків їх діяльності є договірна робота, яка включає в себе:
Якщо конфлікт, що випливає з договірних правовідносин, неможливо вирішити мирним способом, адвокат по додатковому дорученням може ініціювати розгляд справи в судовому порядку (подати відповідний цивільний позов, виконувати процесуальні повноваження), або ж взяти участь в засіданнях на стороні відповідача, відстоюючи його інтереси перед кредиторами .
Для того щоб угода мала юридичну силу, вона повинна відповідати вимогам законодавства (ст.203 ЦК), таким як:
Недотримання перерахованих умов тягне за собою визнання угоди недійсною. Якщо це відбувається на підставі закону (рішення суду не потрібно), то договір іменується нікчемним. Такі документи не мають юридичної сили з моменту їх підписання. У разі, коли будь-які операції вже були здійснені, сторони зобов’язані повернути один одному майно, гроші в натурі, а вартість послуг, робіт, збитку компенсувати за цінами, які існують в момент відшкодування.
Детальний опис наслідків недійсності угод через допущених помилок або порушень законодавства міститься в ст.215-236 ГК.
З давніх часів договору – це основа правових відносин, як між громадянами, так і серед господарюючих суб’єктів. Оформлення списку взаємних прав і обов’язків, мети і умов співпраці в вигляді письмового документа дає учасникам угоди додаткові гарантії реального здійснення їх планів, а в разі непередбачених обставин дозволяє захистити свої інтереси в суді. Грамотно складена угода є запорукою успіху, в той час як найменша неуважність може призвести до значних втрат.
Фахівці адвокатського об’єднання «Турій і Партнери» займаються веденням договірної роботи для приватних осіб і бізнесу з 2010 року. За цей період співробітниками компанії був придбаний великий досвід в сфері цивільного права, проведено чимало виграшних процесів в судах, врегульовано величезну кількість суперечок і розбіжностей.
Звернувшись до нас, Ви отримаєте:
Для отримання більш детальної інформації або призначення зустрічі з юристом телефонуйте за телефоном, вказаним в розділі «Контакти» на нашому сайті.
Нижче представлені стандартні ціни на послуги юридичної компанії «Турій та Партнери». Для уточнення інформації зв’яжіться з нами.
Найменування послуги | Ціна |
Усна юридична онлайн-консультація | 500 грн |
Усна юридична консультація в нашому офісі (Київ) | 1000 грн |
Підготовка і подача в суд позовної заяви | от 5000 грн |
Підготовка і подача в суд позовної заяви у справах про розлучення | От 1000 грн |
Участь в судовому засіданні | от 2500 грн |
Юридичне обслуговування бізнесу (ФО-П, ТОВ) | От 1000 грн/месяц |