Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Адвокати компанії прийняли участь у розгляді справи про стягнення заборгованості за банківською гарантією

Среда, 08 Май 2019 16:49

Банківська гарантія. Банківські спори

 

Фахівці юридичної компанії  "Турій та Партнери" прийняли участь у судовому розгляді господарської справи ініційованої банківською установою по стягненню з нашого клієнта суми банківської гарантії, отриманої для забезпечення виконання Договору про закупівлю за державні кошти.

 

Між нашим клієнтом та банківською установою укладено Договір про надання банківської гарантії. Умовою такого Договору було надання гарантом (банком) за заявою принципала банківської гарантії забезпечення виконання Договору про закупівлю за державні кошти, що повинен укластися в майбутньому державною структурою та принципалом, який став переможцем конкурсних торгів на закупівлю "Будівельні роботи"

У відповідності до умов Договору, банк  як гарант видає гарантію у вигляді Банківської гарантії забезпечення виконання Договору на суму близько 500 000 гривень.

На підставі  укладеного Договору, банк видав банківську гарантію забезпечення виконання зобов’язань.

У відповідності до Гарантії, банк безумовно та безвідклично зобов'язовувався протягом 10 днів заплатити бенефіціару суму у розмірі не більше ніж 500 000 гривень після отримання від бенефіціара письмової вимоги у зв’язку з невиконанням принципалом своїх зобов’язань.

Наш клієнт на підставі виграних конкурсних торгів уклав угоду з державною установою.

В зв’язку з невиконанням нашим клієнтом умов укладеної угоди з державною установою, останній звернувся до гаранта (банківської установи) з вимогою про здійснення виплати банківської гарантії.

При обґрунтуванні позовних вимог банківської установи до нашого клієнта використовувались наступні норми чинного законодавства України.

 

 

У відповідності до ст. 560 ЦК України За гарантією банк, інша фінансова установа, страхова організація (гарант) гарантує перед кредитором (бенефіціаром) виконання боржником (принципалом) свого обов'язку.

Гарант відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

Норма статті 563 Цивільного кодексу України зазначає, що у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого гарантією, гарант зобов'язаний сплатити кредиторові грошову суму відповідно до умов гарантії.

Статтею 569 ЦК України передбачено право гаранта на зворотну вимогу до боржника. Гарант має право на зворотну вимогу (регрес) до боржника в межах суми, сплаченої ним за гарантією кредиторові, якщо інше не встановлено договором між гарантом і боржником

Статтею 200 Господарського кодексу передбачено, що Гарантія є специфічним засобом забезпечення виконання господарських зобов'язань шляхом письмового підтвердження (гарантійного листа) банком, іншою кредитною установою, страховою організацією (банківська гарантія) про задоволення вимог управненої сторони у розмірі повної грошової суми, зазначеної у письмовому підтвердженні, якщо третя особа (зобов'язана сторона) не виконає вказане у ньому певне зобов'язання, або настануть інші умови, передбачені у відповідному підтвердженні.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.