Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

До суду направлений позов про розірвання Договору довічного утримання

Среда, 15 Май 2019 17:57

Договір довічного утримання

 

Адвокати юридичної компанії подали до суду позовну заяву про розірвання Договору довічного утримання, скасування державної реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Договору довічного утримання, скасування заборони відчуження нерухомого майна накладеного за Договором довічного утримання.

 

За зверненням заінтересованих осіб, адвокатами нашої компанії, вивчені обставини укладення Договору довічного утримання та виконання сторонами умов даного Договору.

Відчужувач (особа за якою здійснюється догляд) передала другій стороні – набувачеві (особі, що здійснює догляд) у власність квартиру загальною площею 76 кв. м. взамін довічного утримання.

У відповідності до умов Договору довічного утримання Набувач повинен щомісячно надавати Відчужувачу матеріальну допомогу у сумі 2500 гривень.

Також Договором передбачений обов'язок Набувача забезпечувати Відчужувача продуктами харчування, приготування їжі, прасування одягу, білизни та інших речей, прибирання квартири, забезпечувати медичний супровід до медичних установ, дотримуватись медичних рекомендацій в харчуванні та лікуванні, оплати ритуальних послуг у разі смерті Відчужувача.

При укладенні Договору довічного утримання, відбулося його посвідчення нотаріусом, зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, накладено заборону відчуження квартири.

Відчужувачем було виконано всі умови передбачені вищезазначеним Договором, проте Набувачем з моменту укладення Договору в порушення вимог Договору взагалі не надавалася підтримка та не сплачувалася грошова допомога.

Фактично склалися обставини одностороннього виконання умов Договору зі сторони особи, за якою повинен був здійснюватися догляд, що стало підставою для звернення до суду.

Правове обґрунтування позову полягає у наступному:

 

У відповідності до ст. 744 ЦК України, За договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

У відповідності до ст. 746 ЦК України, Відчужувачем у договорі довічного утримання (догляду) може бути фізична особа незалежно від її віку та стану здоров'я.

У відповідності до ст. 749 ЦК України, Обов'язки набувача за договором довічного утримання (догляду)

1. У договорі довічного утримання (догляду) можуть бути визначені всі види матеріального забезпечення, а також усі види догляду (опікування), якими набувач має забезпечувати відчужувача.

2. Якщо обов'язки набувача не були конкретно визначені або у разі виникнення потреби забезпечити відчужувача іншими видами матеріального забезпечення та догляду спір має вирішуватися відповідно до засад справедливості та розумності.

3. Набувач зобов'язаний у разі смерті відчужувача поховати його, навіть якщо це не було передбачено договором довічного утримання (догляду).

Якщо частина майна відчужувача перейшла до його спадкоємців, витрати на його поховання мають бути справедливо розподілені між ними та набувачем.

Статтею 755 ЦК України врегульований порядок припинення договору довічного утримання,

1. Договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:

1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини;

2) на вимогу набувача.

2. Договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача.

 

Враховуючи норми чинного законодавства України в позовній заяві, що направлена до суду сформовані вимоги про про розірвання Договору довічного утримання, скасування державної реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Договору довічного утримання, скасування заборони відчуження нерухомого майна накладеного за Договором довічного утримання.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.