Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

До суду подана позовна заява про визнання договору дарування корпоративних прав недійсним

Пятница, 03 Май 2019 19:26

Корпоративні спори

В інтересах приватного клієнта, що під дією помилки прийняв у дарунок корпоративні права Товариства з обмеженою відповідальністю, до Господарського суду подана позовна заява про визнання договору дарування корпоративних прав недійсним.

Між наших клієнтом, та власником частки у статутному капіталі Товариства був укладений Договір дарування корпоративних прав у статутному капіталі Товариства.

 

У відповідності до умов Договору дарування, особа, що є дарувальником зобов’язана дати свій голос на зборах учасників Товариства для переходу корпоративних прав, на користь нашого клієнта.

На Загальних зборах учасників Товариства було прийнято рішення з цього питання на користь обдаровуваного.

У відповідності до рішення прийнятого на зборах, була здійснена державна реєстрація змін до установчих документів, та внесений запис жо Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Після фактчино вступу до учасників Товариства, інші учасники прийняли рішення про формування додаткового капіталу та покладення майнової відповідальності на учасників товариства, у разі невиконання рішення.

Рішенням загальних зборів учасників Товариства був встановлений обов’язок створення додаткового капіталу у більше ніж тридцять разів, шляхом перерахування коштів в термін не більше одного місяця з дня ухвалення такого Рішення.

Тим же рішенням, учасники Товариства передбачили застосування штрафних санкцій у розмірі 50 відстоків від невиконаних зобов’язань, та пеню в розмірі подвійної ставки НБУ за кожен день затримки протягом строку прострочення.

Фактично, наш клієнт отримавши в дарунок частку Товариства, не був повідомлений особою, що його обдарувала про існування таких обставин. Таким чином, в результаті помилки, наш клієнт повинен сплатити до статутного капіталу досить значну, як для нього суму.

Проаналізувавши обставини справи, законодавство України, та узгодивши правову позицію з клієнтом, адвокати юридичної компанії "Турій та Партнери" подали до Господарського суду позовну заяву визнання договору дарування корпоративних прав недійсним.

На захист інтересів клієнта в позовній заяві викладене наступне правове обґрунтування:

 

 

У відповідності до статті 203 ЦК України, 1. Зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. 3. Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.

У статті 215 ЦК України зазначено, що Підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Статтею 216 ЦК України передбачено, що Недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю.

У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.

Статтею 229 ЦК України передбачено, що Якщо особа, яка вчинила правочин, помилилася щодо обставин, які мають істотне значення, такий правочин може бути визнаний судом недійсним.

Істотне значення має помилка щодо природи правочину, прав та обов'язків сторін, таких властивостей і якостей речі, які значно знижують її цінність або можливість використання за цільовим призначенням. Помилка щодо мотивів правочину не має істотного значення, крім випадків, встановлених законом.

2. У разі визнання правочину недійсним особа, яка помилилася в результаті її власного недбальства, зобов'язана відшкодувати другій стороні завдані їй збитки.

Сторона, яка своєю необережною поведінкою сприяла помилці, зобов'язана відшкодувати другій стороні завдані їй збитки.

 

Вважаємо, що суд вислухавши доводи наших адвокатів викладені в позовній заяві ухвалить рішення яким визнає Договір дарування корпоративних прав недійсним.

 

 

 

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.