Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Господарським судом стягнуто роялті за неналежне виконання умов Ліцензійного договору

Вторник, 14 Май 2019 19:45

Ліцензійний договір

 

В рамках надання юридичного супроводу у господарському процесі адвокати Юридичної компанії "Турій та Партнери" представили інтереси клієнта у справі про стягнення боргу з роялті за Ліцензійним договором про надання невиключного права на використання програмного забезпечення.

 

Між нашим клієнтом та його партнером був укладений Ліцензійний договір про надання невиключного права на використання програмного забезпечення.

Предметом Договору передбачено надання Ліцензіату невиняткового права використання і продажу програмного забезпечення.

У відповідності до умов Договору Ліцензіат за надання невиняткового права використання і продажу програмного забезпечення сплачує на користь Ліцензіара одночасний платіж у грошовій формі та поточний платіж (роялті) у сумі, що встановлюється актом узгодження сум роялті.

Наш Клієнт -  Ліцензіар виконав умови Договору, надав Ліцензіару невиняткове право використання і продажу програмного забезпечення, про що був складений відповідний Акт.

У відповідності до умов Договору, Ліцензіат протягом певного часу після підписання Акту повинен сплатити Лізецензіату суму роялті визначену Договором.

В зв’язку з невиконанням умов Договору в частині сплати суми роялті, Лізензіар надіслав лист вимогу про необхідність виконання зобов’язань з оплати роялті. В свою чергу з боку Ліцензіат не надав відповідь на вищезазначений лист.

З метою захисту інтересів нашого клієнта юридичної особи, юристи нашої компанії підготували позовну заяву, в яку включили крім вимог по сплаті зобов’язання з оплати роялті 3 відсоткі річних, суму інфляційних витрат у відповідності до норм статті 625 ЦК України, та витрати по сплаті судового збору.

При ухваленні рішення господарський суд враховував наступні норми чинного законодавства України.

 

 

У відповідності до ст. 1109 ЦК України, За ліцензійним договором одна сторона (ліцензіар) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензію) на умовах, визначених за взаємною згодою сторін з урахуванням вимог цього Кодексу та іншого закон.

У відповідності до ст. 526 ЦК України, Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 ЦК України, передбачено наступне, Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 193 ГК України, передбачено наступне, Суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

 

 

Вивчивши матеріали справи, вислухавши доводи сторін суд ухвали рішення яким задовольнив позовні вимоги про стягнення суму роялті, 3 відсотків річних, суми інфляції за час прострочення та поклав витрати по сплаті судового збороу на відповідача.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.