Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Направлено до суду позов про розірвання договору купівлі-продажу із скасуванням запису про право власності

Пятница, 19 Апрель 2019 15:21

Спори по нерухомості 

     Юридична особа, що є постійним клієнтом юридичної компанії "Турій та Партнери" продала за договором купівлі – продажу ½ часток офісної будівлі. Даний договір був посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.

     У відповідності до умов договору, продавець зобов’язався передати у власність покупцю ½ часток офісної будівлі, а покупець зобов’язаний сплатити грошові кошти в розмірі 40 000 000 гривень.

     До підписання договору купівлі-продажу продавець отримав від покупця грошові кошти у сумі 8 000 000 гривень.

 

     У відповідності до умов договору купівлі-продажу, після підписання покупець зобов’язаний сплатити 4 000 000 гривень до 05.04.2018 року. Також Договором купівлі-продажу передбачено, що факт повного розрахунку за цим договором буде підтверджено заявою продавця, справжність підпису на якій повинен бути засвідчений нотаріально. Проте, покупець свої зобов’язання всупереч умов договору не виконав.

     Приватним нотаріусом, який виконує функціїї державного реєстратора, було внесено запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майна про право власності покупця на придбану ним ½ частини офісної будівлі. Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу надано повідомлення про те, що запис про засвідчення справжності підпису на заяві передбаченою умовами договору щодо факту підтвердження повного розрахунку.

    Правове обґрунтування позову викладене в позовній заяві є наступне.

 

    У відповідності до статті 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

    У відповідності до ст. 692 ЦК України, Покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу. У разі прострочення оплати товару продавець має право вимагати оплати товару та сплати процентів за користування чужими грошовими коштами. Якщо покупець відмовився прийняти та оплатити товар, продавець має право за своїм вибором вимагати оплати товару або відмовитися від договору купівлі - продажу.

   У відповідності до статті 694 ЦК України Договором купівлі - продажу може бути передбачений продаж товару в кредит з відстроченням або з розстроченням платежу. У відповідності до статті 182 ЦК ураїни Право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Порядок здійснення регулює Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на майно та їх обтяжень"

 

    В поданій до суду позовній заяві містяться позовні вимоги про розірвання договору купівлі-продажу ½ частки офісної будівлі укладеного між нашим клієнтом та покупцем, скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запис про право власності покупця, рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, стягнення раніше сплачених грошових коштів.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.