Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Наслідки несплати аліментів. Сімейне законодавство

Пятница, 05 Июль 2019 18:54

Обмеження прав боржників по аліментам

 

 

У 2017 році законодавці посилили важелі впливу на батьків, які роками не сплачували грошове утримання (аліменти) на своїх дітей які були стягнуті за рішенням суду.

 

В результаті боржники по аліментним платежам масово почали сплачувати борги. В засобах масової інформації опубліковувалась інформація про сплату навіть мільйонних боргів не платникам аліментів на користь дітей.

Парламентом був прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів".

 

Вище зазначеним законодавчим актом були внесені зміні до Кодексу про адміністративні правопорушення.

 

З'явилася нова стаття 183/1 яка передбачає відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусово виконання, у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

 

Державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення передбаченого статтею 183/1 КпАП, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби у випадку наявності боргу по сплаті аліментів. При цьому сума боргу повинна бути більша ніж сума відповідних платежів за шість місяців.

 

До виконання суспільно корисних робіт боржник притягуються постановою суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

При цьому, оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

 

Статтею 325/4 КпАП передбачений арешт в разі ухилення від виконання суспільно корисних робіт. Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може бути більшим ніж 15 діб.

 

Також внесені зміни до Закону України "Про дорожній рух", а саме у ст. 15 де зазначено, що забороняється керування транспортними засобами особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами

 

Закон України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" також має новацію щодо тимчасового обмеження на виїзд з України в разі ухилення від виконання зобов’язань зі сплати аліментів. Зазначені зміни викладені в ст. 6 Закону.

 

 У Законі України "Про виконавче провадження" частина дев'ята статті 71 викладена в новій редакції.

У відповідності до зазначеної статті державний виконавець виносить нижче зазначені постанови при наявності боргу за сплатою аліментів, сукупний розмір якого перевищує суму відповідних платежів за шість місяців

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

 

Як видно з новел законодавства, у отримувача аліментів з'явилися вагомі важелі впливу на батьків, які не виконують своїх обов'язків по утримання дітей.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.