Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Подано до суду позов про повернення помилково перерахованих грошових коштів

Вторник, 07 Май 2019 15:15

Повернення помилково перерахованих грошових коштів

В інтересах клієнта – юридичної особи адвокатами компанії "Турій та Партнери" поданий позов до Господарського суду з вимогою про повернення помилково перерахованих грошових коштів.

Під час здійснення підприємницької діяльності, бухгалтером нашого клієнта помилково були перераховані грошові кошти у сумі 80 000 гривень підприємству якому вони не призначалися.

 

Дана інформація підтверджується платіжним дорученням, з відповідним призначенням платежу.

Юристами нашої компанії була проведена претензійна робота з отримувачем грошових коштів. так на його адресу був направлений відповідний лист с проханням повернути помилково перераховані грошові кошти.

В своїй письмовій відповіді, організація що отримала грошові кошти зазначила, що дійсно грошові кошти отримала, але не може їх повернути в добровільному порядку в зв’язку з тим, що на розрахункових рахунок, на якому знаходяться грошові кошти накладений арешт на підставі Постанови державної виконавчої служби.

Адвокати компанії узгодивши правову позицію з клієнтом прийняли рішення про подання до господарського суду позовну заяву з вимогою про повернення помилково перерахованих грошових коштів.

Правове обґрунтування позову полягає в наступному.

 

У відповідності до Постанови НБУ від 21.01.2004 року № 22 Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті п. 2.35. Кошти, що помилково зараховані на рахунок неналежного отримувача, мають повертатися ним у строки, установлені законодавством України, за порушення яких неналежний отримувач несе відповідальність згідно із законодавством України. У разі неповернення неналежним отримувачем за будь-яких причин коштів у зазначений строк повернення їх здійснюється в судовому порядку.

Банк, що обслуговує неналежного отримувача, не несе відповідальності за своєчасність подання ним розрахункового документа на повернення помилково зарахованих на його рахунок коштів.

У відповідності до Закону України Про платіжні системи та переказ коштів в Україні п. 1.24 Помилковий переказ - рух певної суми коштів,  внаслідок якого з вини банку або іншого суб'єкта переказу відбувається її списання з рахунку  неналежного  платника  та/або  зарахування  на  рахунок неналежного  отримувача  чи  видача  йому  цієї  суми у готівковій формі.

У відповідності до ст. 1211 ЦК України, Особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.Положення цієї глави застосовуються також до вимог про:

1) повернення виконаного за недійсним правочином;

2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння;

3) повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні;

4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.

У відповідності до ст. 387 ЦК України, Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним

 

Вважємо, що у клієнта існують достатні правові підстави для задоволення позовних вимог з повернення помилково перерахованих грошових коштів.

 

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.