Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Представлені інтереси компанії - переможця тендеру в суді з приводу проведення держзакупівель за позовом до Антимонопольного комітету України

Понедельник, 10 Июнь 2019 16:20

Тендер. Держзакупівлі

 

 

 

Юристами компанії виграна справа за позовом до Антимонопольного комітету України про визнання протиправним та скасування рішення про визначення нашого клієнта переможцем процедури закупівлі (тендеру)

 

Наш клієнт, Товариство з обмеженою відповідальністю, приймав участь у торгах по процедурі закупівлі товару (тендеру). Крім вищезазначеної компанії у тендері приймало участь ще декілька компаній.

 

В результаті проведеної роботи наш клієнт-юридична особа став переможцем. Відповідно, повідомлення про намір укласти договір було оприлюднено на веб-порталі.

 

Один з учасників тендеру, не погоджуючись із результатами торгів за допомогою електронної системи, подав скаргу щодо порушення організації що замовила тендер порядку проведення процедури закупівлі.

 

За думкою скаржника, організації, що не отримала перемогу у процедурі, нашим клієнтом були порушені умови тендерної документації, та виходячи з вищевказаного, тендерна пропозиція повинна була б бути відхиленою. На підставі цього, за думкою скаржника, необхідно скасувати рішення про визначення переможцем процедури нашого клієнта.

 

Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель було прийнято рішення про зобов’язання організатора тендеру скасувати рішення про визначення нашого клієнта переможцем процедури закупівлі з мотивів недотримання нашим клієнтом умов документації, та відповідно мала б бути відхилена у відповідності до ст. 30 Закону України "Про публічні закупівлі".

 

Так на думку основним мотивом для відхилення тендерної пропозиції, стало відсутність деяких договорів, та підтвердження права володіння/користування спеціалізованої техніки, що не відповідає дійсним обставинам справи.

 

Вивчивши обставини справи, узгодивши позицію з клієнтом, було прийнято рішення про подання до адміністративного суду позовну заяву з вимогою про визнання протиправним та скасування рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель про скасування рішення про визначення переможцем процедури закупівлі.

 

Правові норми, яки були засновані при вирішенні даної справи наступні.

 

 

У відповідності до Закону України "Про публічні закупівлі" тендер (торги) – здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими цим Законом (крім переговорної процедури закупівлі)

 

В законі "Про публічні закупівлі" зазначено, що Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме:

повідомлення про намір укласти договір про закупівлю - протягом одного дня з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі;

 

У відповідності до ст. 30 Закону України "Про публічні закупівлі" зазначено, що Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

 

У відповідності до ст. 30 Закону України "Про публічні закупівлі" основні терміни – орган оскарження – Антимонопольний комітет України, Суб’єкт оскарження в органі оскарження (далі - суб’єкт оскарження) - фізична чи юридична особа, яка звернулася до органу оскарження з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи.

 

Згідно до ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі"  скарга до органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель.

 

У відповідності до ст. 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет має такі повноваження:

 

приймати передбачені законодавством про захист економічної конкуренції розпорядження та рішення за заявами і справами, перевіряти та переглядати рішення у справах,  надавати висновки щодо кваліфікації дій відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції;

 

У відповідності до ст. 14 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України має такі повноваження:

1. Розглядати заяви і справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, про надання дозволу, надання попередніх висновків стосовно узгоджених дій, концентрації, проводити розслідування або дослідження за цими заявами і справами;

2. Приймати передбачені законодавством про захист економічної конкуренції розпорядження та рішення, надавати висновки щодо кваліфікації дій відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції, попередні висновки стосовно узгоджених дій, концентрації;

 

 

На підтвердження відповідності до вимог тендерної документації, юристами компанії були долучені до матеріалів справи відповідні договори, та документація підтверджуюча права володіння/користування спеціалізованої техніки.

 

Суд вивчивши обставини справи, вислухавши думки сторін, дослідивши письмові матеріали справи ухвалив рішення яким задовольнив позовні вимоги викладені у позовній заяві.

 

Визнав протиправним та скасував рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель про скасування рішення про визначення переможцем процедури закупівлі

 

 

 

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.