Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Приватизація нерухомості шляхом викупу

Пятница, 10 Май 2019 18:38

Спори по нерухомості

 

До господарського суду спрямована позовна заява про зобов’язання Управління комунального майна та приватизації підготувати необхідні документи щодо виконання рішення сесії міської ради у частині приватизації шляхом викупу нашим клієнтом нежитлового приміщення.

 

 

Клієнт ФО-П, який є орендарем комунального майна, згідно Договору оренди нежитлового приміщення.

 

Даний Договір оренди був укладений із Управлінням комунального майна та приватизації департаменту економіки та комунального майна міської ради.

 

Міська рада з метою ефективного використання нежитлового фонду міська рада прийняла рішення провести відчуження декількох об’єктів комунальної власності, серед яких був і об’єкт оренди нашого клієнта.

 

Міською радою на виконання свого рішення про відчуження об’єкта приватизації направила листа на адресу нашого клієнта ФО-П з повідомленням про обов’язок сплати застави в розмірі 6-ти місячної плати за оренду майна. Дана сума була повністю перерахована на рахунок міської ради.

 

В зв’язку з затримкою відчуження об’єкта приватизацію на строк один рік, юристи нашої компанії направили листа до Міської ради з проханням провести ряд необхідних заходів, направлених на реалізацію рішення ради, щодо відчуження нежитлового приміщення, яке знаходиться в оренді ФО-П.

 

В свою чергу, міська рада своїм листом повідомила про те, що проведення подальших дій щодо приватизації орендованого приміщення неможливе в зв’язку з проведенням слідчих дій, та вилучення оригіналів документів на підставі ухвали слідчого судді. Тим самим міська рада фактично ухиляється від виконання своїх обов’язків, щодо відчуження орендованого комунального майна в інтересах клієнта.

 

Юристи юридичної компанії "Турій та Партнери", провівши правовий аналіз ситуації та узгодивши з клієнтом порядок дій, подали до Господарського суду судовий позов з використанням наступного нормативного обґрунтування:

 

 

У відповідності до ст. 7 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", що діяв на момент вчинення спірних правовідносин, Фонд державного майна України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві Ради затверджують за поданням органів приватизації переліки об'єктів, які перебувають відповідно у державній власності, власності Автономної Республіки Крим та комунальній власності і підлягають:

продажу на аукціоні (в тому числі за методом зниження ціни, без оголошення ціни);

продажу за конкурсом.

викупу.

 

У відповідності до ст. 11 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", що діяв на момент вчинення спірних правовідносин, Викуп застосовується щодо об’єктів малої приватизації, які не продано на аукціоні, за конкурсом, а також у разі, якщо право покупця на викуп об’єкта передбачено законодавчими актами.

У відповідності до ст. 173 Господарського кодексу України, Господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

 

Згідно до статті 174 ГК України, Господарські зобов'язання можуть виникати:

безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність;

з акту управління господарською діяльністю;

з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать;

внаслідок заподіяння шкоди суб'єкту або суб'єктом господарювання, придбання або збереження майна суб'єкта або суб'єктом господарювання за рахунок іншої особи без достатніх на те підстав;

у результаті створення об'єктів інтелектуальної власності та інших дій суб'єктів, а також внаслідок подій, з якими закон пов'язує настання правових наслідків у сфері господарювання.

 

 

Господарський суд вислухавши доводи наших юристів, сторони відповідача, дослідивши письмові докази з врахуванням норм чинного законодавства України ухвалив рішення, яким задовольнив позовні вимоги.

Зобов’язав управління комунального майна та приватизації підготувати необхідний пакет документів, провести необхідні дії, необхідні для виконання рішення сесії Міської ради у частині приватизації шляхом викупу нашим клієнтом нежитлового приміщення.

 

 

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.