Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Що необхідно для заняття підприємницькою діяльністю?

Вторник, 02 Апрель 2019 16:48

Фізична особа - підприємець або товариство з обмеженою відповідальністю?     

     Досить часто постає питання у підприємців початківців, з чого почати підприємницьку діяльність.

     Перш за все, юристи юридичної компанії "Турій та Партнери" пропонують визначитися з організаційно – правовою формою яку буде задіяно для ведення бізнесу.

 

     До розгляду зазвичай пропонується два варіанти.

 

Фізична особа-підприємець, або Товариство з обмеженою відповідальністю.

Фізична особа – підприємець при здійсненні діяльності за своїми зобов’язаннями відповідає всім своїм майном.

 

    Тобто в разі несплати податків, невиконанням Договорів за якими виникають борги ФО-П відповідає своєю нерухомістю, рухомим майном.

 

В разі обрання Товариства з обмеженою відповідальністю, засновник відповідає перед кредиторами тільки статутним капіталом та майном, що є в обороті підприємства.

 

    Бухгалтерське обслуговування ФО-П коштує дешевше ніж обслуговування ТОВок.

     Після обрання форми на розгляд майбутніх підприємців ставиться питання про види діяльності якими вони планують займатися. Інформацію про види діяльності міститься в КВЕДах.

    Необхідно пам’ятати, що деякі види діяльності потребують ліцензування у відповідності до норм Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності"

    Як норма при обранні форми господарювання у вигляді ТОВок, майбутньому засновнику слід задуматися про оптимізацію оподаткування, тому паралельно з діяльністю Товариства в роботу запускається реєстрацію ФО-П.

    В залежності від видів діяльності (КВЕДів) необхідно вибрати систему та групу оподаткування. Існують спрощена система оподаткування, та загальна система оподаткування. Систему оподаткування обирають виходячи з запланованого обсягу обігу грошових коштів під час здійснення діяльності. Необхідно також враховувати бажання потенційних контрагентів до співпраці з вибраною системою та групою оподаткування.

    Для реєстрації ФО-П заповнюється Форма 10 – Заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем. Така Заява подається до державного реєстратора за місцем реєстрації фізичної особи, яка планує займатися підприємницькою діяльністю.

    Перед реєстрацією Товариства необхідно скласти статут підприємства, або скористуватися модельним статутом. До реєстратора разом зі статутом Товариства подається також Протокол про створення товариства з обмеженою відповідальністю, або рішення засновника в разі одноосібного створення Товариства. До державного реєстратора за місцезнаходженням підприємства подається Форма 1 – Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи, в якій зазначається розмір статутного капіталу, кількість учасників, адресу місцезнаходження товариства, бенефіціарів товариства, адреси, паспортні дані, коди РНКПО засновників, директора, КВЕДи, засоби зв’язку з керівництвом.

    Також до держ реєстратора є можливість подати Заяву про вибір групи оподаткування Товариства. Загалом з моменту прийняття рішення про зайняття підприємницькою діяльністю до початку такої діяльності достатньо трьох календарних днів без врахування відкриття поточного рахунку в банківській установі.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.