Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Стягнуто борг за виконані роботи з будівельної компанії

Понедельник, 20 Май 2019 19:56

Стягнення боргів

 

В інтересах юридичної особи – будівельної організації до господарського суду подана позовна заява про стягнення боргу за виконані роботи.

Боргове зобов’язання виникло в результаті невиконання контрагентом (Генпідрядником)  умов Договору підряду на роботи з опалення, водопостачання та каналізації.

Договором передбачено, що одна із сторін приймає на себе зобов’язання виконати роботи з монтажу опалення та роботи з монтажу систем водопостачання та каналізації, а друга сторона приймає на себе зобов’язання прийняти роботу та оплатити її вартість у с троки та на умов передбачених Договором.

У відповідності до умов  Договору, після надання нашим клієнтом  акту здачі-приймання робіт на протязі 3-х робочих днів прийняти виконані роботи та підписати акт, або в той же термін надати нашому клієнтові  письмову мотивовану відмову.

У відповідності до Приложения № 1 к Договору Акт на сантехнические работы за апрель 2018 г. підписаного обома сторонами, загальна сума на яку наш клієнт (Підрядник)  виконало роботи складає більше ніж 270 000 грн.

Загалом сума грошових коштів по Акту, яку повинен був сплатити Генпідрядник, складає більше ніж 270 000 грн.

Договором передбачена сплата авансу, та остаточний розрахунок на протязі 3-х робочих днів з моменту підписання акту здачі-приймання робіт. Виконуючи умови Договору, Генпідрядник  сплатив суму боргу тільки частково, хоча акти здачі-приймання робіт були належним чином підписані в повному обсязі.

 

 

Своїми діями Генпідрядник порушив норми ст. 193 Господарського кодексу України (суб’єкти господарювання та інших господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином)

Статтею 232 ч. 6 ГК України, передбачено нарахування штрафних  санкцій  за  прострочення  виконання зобов'язання,  якщо  інше  не  встановлено  законом або договором, припиняється через шість місяців від дня,  коли зобов'язання  мало бути виконано.

Статтею 216 ГК України, передбачено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій.

У відповідності до ст. 230 Господарського кодексу України (Штрафні санкції). Штрафними    санкціями    у   цьому   Кодексі   визнаються  господарські санкції у вигляді грошової  суми  (неустойка,  штраф, пеня),  яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним  правил  здійснення  господарської  діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

У відповідності до ст. 1 Закону України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань”, Платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

У відповідності до ст. 3 Закону України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань”, Розмір   пені,  передбачений  статтею  1  цього Закону,  обчислюється  від  суми  простроченого платежу та не може  перевищувати  подвійної  облікової  ставки   Національного   банку  України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

У відповідності до Договору, за несвоєчасне фінансування „Генпідрядник” сплачує Підряднику пеню у розмірі 0,1 % від суми прострочення, за кожен день прострочення.

У відповідності до ст. 3 Закону України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань”, Розмір   пені,  передбачений  статтею  1  цього Закону,  обчислюється  від  суми  простроченого платежу та не може  перевищувати  подвійної  облікової  ставки   Національного   банку  України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

 

 

Враховуючи діючи норми законодавства України, юристи нашої компанії в прохальній частині позову зазначили вимоги про стягнення основної суми боргу, суму пені, три проценти річних, суму індексу інфляції за час прострочення.

 

Господарський суд дослідивши матеріали справи, вивчивши обставини ухвалив рішення, яким задовольнив позовні вимоги про стягнення основної суми боргу, суму пені, три проценти річних, суму індексу інфляції за час прострочення.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.