Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Судом скасовано заборону виїзду за кордон

Вторник, 07 Май 2019 17:48

Заборона виїзду за кордон

В інтересах приватного клієнта юристами юридичної компанії подана до суду та задоволена  заява щодо заборони виїзду за кордон.

В січні 2019 року, наш клієнт – фізична особа, в аеропорту куди він прибув з сім'єю з метою вильоту у туристичну поїздку, отримав рішення про відмову у перетині державного кордону на виїзд з України.

 

Підставою існуючої заборони перетину кордону слугувала Ухвала районного суду, яка була винесена на підставі подання державного виконавця по виконавчому провадженні.

Після звернення клієнта до нашої компанії, з метою з'ясування обставин заборони виїзду за кордон, юристи ознайомились  з матеріалами виконавчого провадження  в районному відділі Державної виконавчої служби Головного територіального управління.

Державним виконавцем були вжиті заходи примусового виконання рішення по стягненню з нашого клієнта штрафу у розмірі 510 грн. та виконавче провадження було закінчене.

Всупереч вимог чинного законодавства України, державним виконавцем не було скасовано вжиті заходи примусового виконання рішення, та не було скасовано заборону тимчасового обмеження у виїзді за межі України.

Узгодивши правову позицію з клієнтом, юристи компанії подали до районного суду заяву до районного відділу Державної виконавчої служби ГТУ юстиції про скасування заборони виїзду за кордон.

Правове обґрунтування скасування ухвали районного суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон полягає у наступному.

 

 

У відповідності до ст. 441 ЦПК України, Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом.

Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов’язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.

Суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника

Суд розглядає заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших заінтересованих осіб за обов’язкової участі державного (приватного) виконавця.

За результатами розгляду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України постановляється ухвала, яка може бути оскаржена.

У відповідності до ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження", У разі закінчення виконавчого провадження (крім офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв’язку із закінченням виконавчого провадження.

 

 

Районний суд, ознайомившись  з матеріалами заяви про скасування заборони виїзду за кордон ухвалив рішення заяву задовольнити, та скасував обмеження у праві виїзду за межі України, яке було раніше встановлене ухвалою районного суду на підставі подання державного виконавця.

 

 

 

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.