Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Виграно позов про звільнення директора компанії шляхом визнання припиненими трудових відносин

Пятница, 07 Июнь 2019 21:32

Звільнення

 

В інтересах приватного клієнта директора компанії до суду поданий позов про звільнення з посади за власним бажанням. Встановлено, що приватна особа, що є директором та співзасновником Товариства з обмеженою відповідальністю з часткою у компанії розміром 50 % голосів протоколом установчих зборів засновників Товариства була призначена директором Товариства. Згідно Наказу Товариства приступила до виконання повноважень директора.

 

Товариство, директором якого був наш клієнт фактично не почало здійснювати господарську діяльність. Інший учасник Товариства з розміром частки 50 % голосів зник в невідомому напрямку.

 

В зв’язку з бажанням звільнитися з займаної посади, наш клієнт звертався до іншого співзасновника з нотаріальною заявою про звільнення з посади директора Товариства.

 

Загальними зборами учасників Товариства було прийнято рішення про звільнення з посади директора з покладенням повноважень на здійснення реєстраційних дій на іншого учасника товариства.

 

Проте у відповідності до даних Єдиного  державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців зміни щодо звільнення з посади директора проведені не були. Тобто інший учасник Товариства маючі повноваження не вчинив дій щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, щодо реєстрації зміни директора Товариства.

 

Фактично іншим засновником Товариства були порушені трудові права нашого клієнта.

 

 

У відповідності до ст. 36 Кодексу законів про працю України  Підставами припинення трудового договору є :

розірвання трудового договору з ініціативи працівника

У відповідності до ст. 38 Кодексу законів про працю України Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. 

У відповідності до ст. 30 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" до компетенції загальних зборів учасників належать:  обрання одноосібного виконавчого органу товариства або членів колегіального виконавчого органу (всіх чи окремо одного або декількох з них), встановлення розміру винагороди членам виконавчого органу товариства

У відповідності до ст. 39 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" Виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є "директор", якщо статутом не передбачена інша назва.

 

 

Враховуючи викладене, дослідивши обставини справи, суд ухвалив рішення, яким задовольнив позовні вимоги викладені в позовні заяві, а саме визнав припиненими трудові відносини між Товариством       та директором Товариства з моменту проголошення рішення.

 

 

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.