Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Виграно справу в господарському суді про стягнення боргу за векселем

Пятница, 03 Май 2019 17:23

Стягнення боргу за векселем

Між нашим клієнтом, та його контрагентом був укладений договір купівлі-продажу товару.

За цим договором, продавець – наш клієнт, зобов’язаний передати покупцю товар вартістю понад 10 000 000 гривень.

Виконуючи умови договору, наш клієнт юридична особа передала покупцю товар в повному обсязі.

 

Договорними умовами була передбачена можливість сплатити вартість товару двома способами.

Перший спосіб передбачав можливість сплати суми грошових коштів звичайним шляхом, за допомогою банківського рахунку.

Інший спосіб надавав можливість сплатити продавцю вартість товару  у вексельній формі шляхом видачі покупцем на користь продавця простого векселя із номінальною сумою, що дорівнює вартості товару, в строк не пізніше ніж передбачений умовами договору.

Договором було передбачено обов’язок покупця передати продавцю вексель (простий вексель строком платежу за пред’явленням), та підтвердити таку передачу Актом приймання – передачі векселя.

Фактично сторонами були виконані умови договору, щодо передачі векселю, та відповідно був підписаний Акт приймання-передачі векселів.

З урахуванням вищевказаного у покупця виник обов’язок перед нашим клієнтом на суму понад 10 000 000 гривень за отриманим векселем.

Всупереч вимог договору, та законодавства України, Покупець своїх обов’язків не виконав, та суму в розмірі понад 10 000 000 гривень клієнтові не сплатив.

Юристи нашої компанії враховуючи вищевказане, узгодивши правові позиції з клієнтом подали позовну заяву про стягнення боргу за векселем до господарського суду.

Правове обґрунтування даного кейсу містить в собі наступне.

 

 

У відповідності до ст. 525 ЦК України, Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

У відповідності до ст. 526 ЦК України,  Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 ЦК україни передбачено, Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Законом України "Про обіг векселів в Україні" передбачено, що Видавати переказні і прості векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи,  надані  послуги,  за  виключенням  фінансових банківських
векселів,  векселів  Фонду  гарантування  вкладів фізичних осіб та фінансових казначейських векселів.

  Умова щодо  проведення  розрахунків із застосуванням векселів обов'язково   відображається   у   відповідному   договорі,   який укладається  в  письмовій  формі. У разі видачі (передачі) векселя відповідно  до  договору  припиняються  грошові  зобов'язання щодо платежу  за  цим  договором та виникають грошові зобов'язання щодо
платежу за векселем.

У відповідності до Постанови Пленуму Верховного суду України від 8 червня 2007 року № 5, п. 15 У разі пред'явлення законним векселедержателем вимоги про оплату векселя зобов'язана за ним особа не має права відмовитися від виконання з посиланням на відсутність або недійсність зобов'язання, крім випадків, передбачених ст. 17 Уніфікованого закону.

Пунктом 16. Вищезазначеної Постанови передбачено, що Простий або акцептований переказний вексель строком платежу "за пред'явленням" підлягає оплаті в день його належного пред'явлення до платежу.

 

 

Господарський суд вивчивши доводи наших юристів та відповідача по справі прийняв рішення про задоволення позову про стягнення боргу за векселем.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.