Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Виграно справу за адміністративним позовом до Антимонопольного комітету України про визнання протиправним та скасування рішення Постійно діючої адміністративної колегії АМК України (Тендери. Держзакупівлі)

Пятница, 14 Июнь 2019 15:33

Державні закупівлі, скасування рішення Антимонопольного комітету України.

 

 

Наш клієнт - Товариство з обмеженою відповідальністю приймав участь у процедурі закупівлі апаратури зв’язку, що була оголошена державним підприємством. За результатами процедури закупівлі замовником було обрано нашого клієнта.

 

Крім того, у відповідності до протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій свої пропозиції конкурсних торгів для участі у процедурі закупівлі подали також ще декілька юридичних осіб.

 

Не погоджуючись з рішення держаного підприємства щодо обрання переможцем тендеру нашого клієнта один з учасників торгів подав до Антимонопольного комітету України скаргу.

 

Наслідком розгляду скарги є рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель про зобов’язання ініціатора тендеру відмінити процедуру закупівлі.

 

Основним мотивом ухвалення рішення Антимонопольним комітетом України був прострочений сертифікат на апаратуру зв'язку, що не відповідало умові Документації, а тому пропозиція конкурсних торгів повинна була бути відхилена, як така, що не відповідала умовам Документації конкурсних торгів.

 

Замовник не погоджуючись з даним рішенням АМК України подав позовну заяву до адміністративного суду з залученням в якості третьої особи переможця процедури закупівлі, про визнання протиправним та скасування рішення Постійно діючої адміністративної колегії АМК України.

 

Відповідно, узгодивши правову позицію з ініціатором позову, переможцем тендеру юристи юридичної компанії "Турій та Партнери" прийняли участь у розгляді даної справи в якості представників переможця торгів.

 

При розгляді даної справи правове обґрунтування позову було здійснено на підставі нормативних актів, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.

 

 

У відповідності до ст. 1,  Закону України "Про здійснення державних закупівель" документація конкурсних торгів - документація, що розробляється та затверджується замовником, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно подається замовником під час проведення торгів (конкурсних торгів) фізичним/юридичним особам. Документація конкурсних торгів не є об’єктом авторського права та/або суміжних прав;

 

кваліфікаційна документація - документація, що розробляється, затверджується, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно надається замовником під час проведення попередньої кваліфікації учасників фізичним/юридичним особам;

 

 орган оскарження - Антимонопольний комітет України;

 

переможець процедури закупівлі - учасник, пропозицію конкурсних торгів або цінову пропозицію якого визнано найбільш економічно вигідною та акцептовано в разі проведення торгів (конкурсних торгів), або учасник, пропозицію якого акцептовано за результатами застосування переговорної процедури закупівлі;

 

пропозиція конкурсних торгів - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог документації конкурсних торгів;

 

У відповідності до ст. 16 Закону України "Про здійснення державних закупівель" Замовник вимагає від учасників або учасників попередньої кваліфікації подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

 

Замовник не встановлює кваліфікаційні критерії та не визначає перелік документів, що підтверджують подану учасниками або учасниками попередньої кваліфікації інформацію про відповідність їх таким критеріям, у разі:

 

закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, природного і нафтового газу, електричної енергії, послуг з її передачі та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, послуг поштового зв’язку, поштових марок та маркованих конвертів, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування.

 

 

Адміністративний суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи державного підприємства, переможця тендеру ухвалив рішення яким визнав протиправним та скасував рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель.

 

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.