Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Виграно справу за позовом про зняття з реєстрації фізичної особи, та визнання права користування квартирою

Четверг, 18 Апрель 2019 19:19

Зняття з реєстраціїї через суд 

     До юридичної компанії "Турій та Партнери" звернулася приватна клієнтка з проблемою пов’язаною зі зняттям з реєстрації фізичної особи, що зареєстрована в квартирі, що належить їй на праві приватної власності.

     Після ознайомлення з обставинами справи юристами компанії була складена та узгоджена з клієнтом правова позиція щодо даної справи, яка була викладена в позовній заяві.

 

     Так, нашим клієнтом, у листопаді 1997 року була придбана квартира в м. Києві, про що свідчить Договір купівлі – продажу житла, долучений до матеріалів справи. В даній квартирі зареєстровані дві особи, Третя особа, син клієнта, про що, свідчить Свідоцтво про народження Відповідач, онука нашого клієнта, про що свідчить Довідка КП „Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду”, та Свідоцтво про народження 2007 року видане Відділом реєстрації актів громадянського стану Солом’янського районного управління юстиції.

     Третя особа, син клієнта, у 2002 року одружився з громадянкою, яка взяла після одруження його прізвище, про що свідчить Свідоцтво про одруження від 2002 року. Від даного шлюбу у них 2003 року народилася донька, онука клієнтки, місце проживання якої було зареєстровано за адресою: м. Київ, вул. Миколи Василенка у квартирі нашої клієнтки. За вище означеною адресою, також фактично проживала і жінка сина клієнтки.

     У зв’язку з тим, що сімейне життя у сина клієнтки, з жінкою не склалося, то шлюб між ними був розірваний, про що свідчить Свідоцтво про розірвання шлюбу від 2005 року. В зв’язку з розірванням шлюбу, жінка сина клієнта разом з донькою виїхали з особистими речами з квартири у невідомому напрямку.

     Станом на дату подання позову року, онука разом з Законним представником (матір'ю) з моменту виїзду з житла, тобто, приблизно 6 років тому, жодного разу не з’являлися в вищевказаній квартирі, місце проживання їх не відоме. Дані обставини можуть підтвердити свідки: Фактично, на протязі шести років онука, разом з матір'ю не проживає за місцем реєстрації, але, по даний час нараховуються комунальні платежі, яки особисто сплачує наш клієнт.

     На даний час, наш клієнт не має можливості вільно розпоряджатися своєю власності на свій розсуд, в доповнення до цього сплачую грошові кошти за послуги якими фактично не користуються зареєстровані особи.

 

     У відповідності до ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

     У відповідності до ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

     У відповідності до ст. 383 ЦК України, власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.

     У відповідності до ст. 405 ЦК України житлом члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. Член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

     У відповідності до ч.2 ст. 386 ЦК України, власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

     У відповідності до ст. 72 Житлового кодексу України суд визнає особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені терміни.

 

На підставі викладеного суд ухвалив рішення про визнання онуки такою, що втратила право на користування квартирою, зобов’язав відділ громадянства, іміграції та реєстрації зняти з реєстрації онуку.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.