Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Виграно судовий спір щодо надання дозволу на виїзд дитина за кордон без згоди батька

Пятница, 07 Июнь 2019 20:28

Виїзд дитини за кордон без згоди батька

 

 

Адвокати юридичної компанії "Турій та Партнери", що практикують в сфері сімейного права звернулись до суду в інтересах малолітньої дитини та її матері з приводу надання судового дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди батька.

 

Підставою для такого кроку стало звернення до нашою компанії матері дитини, яка бажала вивезти свою дитину на відпочинок до іноземної держави.

 

Адвокати компанії, вивчивши обставини справи, дійшли висновку про можливість надання такого дозволу в судовому порядку.

 

Так приватна клієнтка перебувала у офіційному шлюбі з чоловіком, який є батьком малолітньої дитини. В зв’язку з невідповідністю стилю життя, приватна клієнтка спільно з чоловіком дійшли висновку про необхідність розірвання шлюбу через суд.

 

Шлюб було розірвано на підставі рішення районного суду.

 

Після розірвання шлюбу, малолітня дитина проживала з матір'ю та забезпечувалася виключно нею. Батько дитини ще до офіційного розлучення перестав спілкуватися з дитиною, приймати участь у вихованні, та виїхав за межі країни на заробітки в невстановлене місце.

 

З метою стягнення утримання на дитину, матір'ю малолітньої дитини був поданий позов до суду про стягнення аліментів. Вищевказаний позов суд задовольнив в повному обсязі та стягнув з батька дитини аліменти у розмірі ¼ частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з моменту ухвалення рішення і до повноліття дитини.

 

В зв’язку з необхідністю виїзду на відпочинок малолітньої дитини, її мати безрезультатно намагалася вийти на зв’язок з колишнім чоловіком, батьком дитини, для надання нотаріального дозволу на виїзд дитини за кордон у супроводі матері.

 

З врахуванням виниклої ситуації, юристи компанії  узгодивши план дій з приватною клієнткою подали судовий         позов про надання дозволу на тимчасовий виїзд за межі України малолітньої дитини у супроводі матері без згоди і супроводу батька дитини на термін три місяці.

 

При складенні позову, юристи компанії враховували норми чинного законодавства України.

 

 

У відповідності до ст. 141 Сімейного кодексу України, Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

У відповідності до ст. 150 Сімейного кодексу України, Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

У відповідності до ст. 155 Сімейного кодексу України,  Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

 

 

У відповідності до ст. 18 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, Держави-учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

 

У відповідності до п. 4. Постанови КМУ від 27 січня 1995 року № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку,  в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

 

Суд вивчивши обставини справи постановив рішення, яким надав тимчасовий дозвіл на виїзд дитини за кордон малолітній дитини у супроводі матері без згоди та супроводу батька на термін три місяці з обов’язковим поверненням дитини до місця реєстрації.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.