Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Визнано договір дарування недійсним

Понедельник, 20 Май 2019 13:26

Договір дарування

 

Юристами компанії "Турій та Партнери" в межах справи про визнання договору дарування квартири недійсним була подана до районного суду позовна заява.

Приватний клієнт, інтереси якого були представлені в районному суді юристами компанії, подарувала  квартиру сусіду. На підтвердження дарунку, клієнт та сусід звернулися до нотаріальної контори в який був посвідчений Договір дарування квартири. Даний Договір дарування був зареєстрований в реєстрі, що підтверджується Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно.

 

На час укладання Договору дарування приватний клієнт хворіла важкою хронічною хворобою. Під впливом тяжкої хвороби, клієнтка не могла правильно трактувати суть вчиненого правочину.

За думкою нашої клієнтки вона укладала з сусідом Договір довічного утримання, за яким, останній зобов’язаний був надавати довічний догляд, допомагати в лікуванні, забезпечувати харчування, прибирання та таке інше взамін переданої квартири.

Для підтвердження діагнозу захворювання, що показує тяжкість перебігу хвороби, адвокати  компанії долучили до позову медичну документацію.

Одразу після укладення угоди, обдарований, дійсно допомагав дарувальниці у межах усних обіцянок, які були надані нашій клієнтці.

Протягом року, після укладення Договору дарування, обдаровуваний пред’явив вимогу про виселення з квартири з підстав права власності квартири.

Не погоджуючись з вимогами обдаровуваного, клієнтка за допомогою друзів звернулася до нашої компанії.

Фактично, склалися обставини, коли особа під впливом помилки, уклала договір що не відповідає дійсному волевиявленню, а саме, замість Договору довічного утримання уклала Договір дарування.

Правова аргументація позовних вимог полягає у використанні наступних норм законодавства:

 

 

У відповідності до ст. 717 ЦК України,

1. За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

2. Договір, що встановлює обов'язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.

Стаття 203 ЦК України зазначає, що  Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі, та Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Судом визнається правочин, в тому разі, якщо особа помилилася щодо обставин, які мають істотне значення, про що зазначено у ст. 229 ЦК України.

У п. 19. Постанови Пленуму Верховного суду України № 9 від 06.11.2009 року "Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними" зазначено, що  правочин, вчинений  під  впливом  помилки,  обману,  насильства,  зловмисної домовленості представника однієї сторони  з  другою  стороною  або внаслідок впливу тяжкої обставини, є оспорюваним.

 

 

За наслідками розгляду цивільного спору, районним судом були задоволені позовні вимоги про визнання недійсним Договору дарування квартири, посвідченого приватним нотаріусом та зареєстрованому у реєстрі.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.