Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Юристи компанії виграли суд про стягнення боргу по сплаті лізингових платежів

Среда, 08 Май 2019 18:16

Стягнення боргу. Лізінг

Адвокати компанії представили інтереси клієнта юридичної особи у господарському процесі у справі по стягненню з контрагента боргу який виник у зв'язку з невиконанням умов Договору фінансового лізингу.

 

Наш клієнт уклав Договір фінансового лізингу з контрагентом. У відповідності до умов Договору Лізингодавець передає на умовах фінансового лізингу у платне користування Предмет лізингу (великовантажну техніку), Лізингоотримувач в свою чергу зобов’язується виконувати обов’язки по сплаті лізингових платежів.

У відповідності до умов Договору вартість Майна становить близько 300 000 Євро. Договором також передбачений графік здійснення щомісячних платежів  за Міжбанківським курсом на дату здійснення платежу.

На підтвердження отримання у лізинг техніки сторонами Договору був підписаний Акт приймання-передачі предмету лізингу.

Підставою для судового спору, стало невиконання Лізингоотримувачем умов Договору в частині здійснення платежів за предмет лізингу.

Вивчивши обставини справи, та узгодивши правову позицію з клієнтом, юристами компанії був складений та поданий до господарського суду позов про стягнення суми боргу за Договором фінансового лізингу. Крім стягнення основної суми боргу, позовна заява містила також вимоги про стягнення штрафів, витрат на правничу допомогу, та 3 відсотків річних.

Правова позиція підтверджується чинним законодавством України.

 

 

У відповідності до ст. 806 ЦК України, За договором лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) у користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі)

До договору лізингу застосовуються загальні положення про найм (оренду) з урахуванням особливостей, встановлених цим параграфом та законом.

До відносин, пов'язаних з лізингом, застосовуються загальні положення про купівлю-продаж та положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом.

Законом України "Про фінансовий лізінг" встановлено, що фінансовий    лізинг    (далі   -   лізинг)   -   це   вид цивільно-правових відносин,  що виникають із договору  фінансового лізингу.

Статтею 11 п. 1, 2, вищевказаного закону передбачено, Лізингоодержувач має право: 1) обирати  предмет  лізингу  та  продавця   або   встановити специфікацію предмета лізингу і доручити вибір лізингодавцю; 3) вимагати розірвання договору лізингу або  відмовитися  від нього у передбачених законом та договором лізингу випадках; 4) вимагати від лізингодавця відшкодування збитків,  завданих невиконанням або неналежним виконанням умов договору лізингу. 2. Лізингоодержувач зобов'язаний: 1) прийняти предмет лізингу та користуватися  ним  відповідно до його призначення та умов договору; 3) своєчасно сплачувати лізингові платежі;Суд вивчивши доводи сторін по справі, ознайомившись с письмовими матеріалами справи вирішив задовольнити позовні вимоги викладені нашими юристами, та стягнув з боржника суму лізингових платежів разом з штрафними санкціями та 3 відсотками річних в повному обсязі.

 

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.