Телефон: +38 (068) 707-74-73            Email: info@turii.com.ua

Задоволена скарга на дії державного виконавця щодо накладення арешту на рахунок, на який нараховується заробітна плата

Пятница, 19 Апрель 2019 18:36

     Спори з державною виконавчою службою

     Адвокатами юридичної компанії "Турій та Партнери" представлені інтереси приватної клієнтки у Святошинському суді міста Києва по скарзі на дії державного виконавця щодо накладення арешту на рахунок, на який нараховується заробітна плата.

     В січні місяці 2019 року у нашої клієнтки виявився заблокованим рахунок на якій нараховується заробітна плата. Зарплатний рахунок був заблокований на підставі Постанови про арешт коштів боржника.

 

     Вищевказана Постанова від 2018 року була винесена старшим державним виконавцем Святошинського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві при примусовому виконанні Виконавчого листа.

     Постановою про об'єднання виконавчих проваджень у зведене виконавче провадження винесеною старшим державним виконавцем Святошинського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві при примусовому виконанні Виконавчого листа два провадження зведені до одного Постановою від 2018 року по виконавчому провадженні був накладений арешт на кошти, що містяться на картковому рахунку відкритому у банку.

     Даний картковий рахунок був відкритий у зв'язку з отриманням заробітної плати Скаржника, яка працювала у ТОВ у відповідності до умов Договору банківського рахунку, та Довідки та витягу з копії трудової книжки клієнтки.

     Заборгованість за виконавчими провадженнями виникла у нашої клієнтки у зв’язку з непогашенням кредитних зобов’язань. Єдиним джерелом доходів клієнтки є заробітна плата, що нараховується на картковий рахунок на який накладено арешт, що унеможливлює життя.

 

     У відповідності до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 5 від 03.06.2016 року "Про судову практику в справах про зняття арешту з майна".

     У відповідності до ст. 25 Закону України "Про оплату праці" Забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством.

     У відповідності до Конвенції про захист заробітної плати № 95 ст. 10 п. 2. Заробітна плата повинна охоронятися від арештів і передачі в такій мірі, в якій це вважається потрібним для отримання працівника і його сім'ї.

     Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

    Частиною 2 ст. 321 ЦК передбачено, що особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

    Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Частиною 5 ст. 59 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що арешт з майна чи коштів може бути знятий за рішенням суду.

     Порядок звернення стягнення на заробітну плату передбачений розділом ІХ ЗУ "Про виконавче провадження".

     Відповідно до ч. 2, 3 ст. 70 ЗУ "Про виконавче провадження" Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості: у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, - 50 відсотків; за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, - 20 відсотків. Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами.

     Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

     Таким чином накладення арешту на заробітну плату Скаржника у якої відсутні інші доходи, порушує право власності на належні їй кошти.

     Таки дії старшого державного виконавця є незаконними та неправомірними. У відповідності до ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження" Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом. 5. Рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.

     Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.

 

    Судом, після розгляду Скарги було прийнято рішення про визнання неправомірною та скасувати постанову Про арешт коштів боржника винесену державним виконавцем Святошинського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві при примусовому виконанні Виконавчого листа.

Турий и Партнеры

Юридические услуги, Адвокат Киев, Уголовный адвокат, Регистрация предприятий

Юридическая компания, работает на рынке правовых услуг Киева с 2010 года. Полный спектр юридических услуг, адвокатские услуги, кредитные споры с банками, уголовный адвокат. Работаем с юридическими и физическими лицами.

Контакты

Юридическая компания "Турий и Партнеры" - полный перечень юридических услуг.

  01032, г. Киев, ул. Антоновича 51
  +38 (068) 707-74-73
  info@turii.com.ua

 


Поделиться:

Задать вопрос

Задать онлайн вопрос адвокату, юристу. Задайте вопрос и мы Вам перезвоним.