
Вартість подання скарги до Антимонопольного комітету
Для того, щоб скористуватися послугами із супроводу й оскарженню тендерів або отримати юридичні послуги, натисніть обраний варіант месенжера або скористуйтеся номером телефону вказаним на сайті. Досвід в юриспруденції з 2004 року.
За подання скарги до Антимонопольного комітету Кабінетом Міністрів встановлюється плата. Розмір обов’язкового внеску затверджений постановою №292 від 22.04.2020 року.
Цим нормативним документом встановлений не тільки розмір платежу за подання письмового оскарження, а також затверджений порядок здійснення плати через електронну закупівельну систему та алгоритм повернення внеску суб’єкту.
Розмір платежу за подання скарги
Сьогодні на законодавчому рівні встановлені наступні розміри платежів за подання письмового оскарження до Антимонопольного комітету:
- Якщо предметом оскарження виступає тендерна документація, характеристики закупівельного предмета (кількісні, технічні, якісні), кваліфікаційні критерії, які висуваються до учасників, прийняті рішення відносно замовника – стягується платіж у розмірі 0,3% від вартості предмета закупівлі або його частини, якщо оскарження стосується якогось лоту. Ця сума не може становити менше 2000 грн. та перевищувати 85 000 гривень.
- Якщо оскаржується тендерна документація в частині умов проведення закупівлі – розмір внеску становить 2000 гривень.
- Якщо предметом оскарження виступають дії або бездіяльність замовника, тільки у разі їх настання до проведення електронного аукціону відповідно до вимог чинного законодавства – за подання скарги потрібно внести платіж у розмірі 2000 гривень.
- Для оскарження цінової пропозиції, ціни енергосервісного договору вартість подання письмового оскарження складає 0,6% вартості предмета закупівлі (в цілому або його частини). Сума, яка підлягає стягненню не може становити менше 3000 гривень та перевищувати 170 000 гривень.
Увага! Розрахунок розміру платежу відбувається в автоматичному порядку та округлюється до наступних десяти гривень.
Внесок у повному обсязі зараховується до Державного бюджету або підлягає поверненню заявнику у випадках, встановлених законодавством.
Сьогодні діє вищевказана Постанова Кабінету Міністрів та нові розміри внесків за подання письмового оскарження до Антимонопольного комітету. Відповідно Постанова, яка діяла раніше, втратила свою чинність.
Що нового в Порядку?
Кабінетом Міністрів України був встановлений новий порядок внесення платежів за звернення. Так сьогодні:
- можна внести кошти через електронну платформу “ПРОЗОРРО”;
- відомості про скаргу автоматично будуть внесені до Реєстру виключно після внесення плати у встановленому розмірі;
- відкликати скаргу, яку надіслано до Антимонопольного комітету, неможливо;
- внести плату можна за допомогою банківського рахунку або електронного платіжного засобу;
- у разі задоволення скарги плата повертається заявнику у повному обсязі на вказаний банківський рахунок протягом двох діб, такий же строк встановлений і для зарахування коштів у Державний бюджет у разі відхилення скарги.