
Адвокат з житлових питань Київ
Для того, щоб задати питання юристу з житлових питань, скористайтеся зручним для Вас способом. Натисніть на номер телефону, і Ви автоматично будете перенаправлені на обраний варіант.
Наша команда
Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю
Наш головний офіс знаходиться тут
Зміст |
Послуги адвоката з житлових питань
Житлові спори — це розбіжності юридичного характеру, що виникають між власниками, співвласниками, орендарями та іншими особами в процесі експлуатації об’єктів житлового фонду. Їх необхідно відрізняти від цивільно-правових конфліктів, що стосуються угод з нерухомості, розділу майна при розлученні, успадкування, іпотеки, довічного утримання, інших договірних відносин.
До даної категорії відносяться такі питання, як:
- приватизація державних і муніципальних квартир, кімнат, гуртожитків, будинків;
- отримання пільгового соціального житла, реалізація бюджетних програм;
- використання комунікацій, технічних приміщень, прибудинкової території;
- розгляду з ЖЕКами, об’єднаннями співвласників, обслуговуючими організаціями, постачальниками комунальних послуг;
- заселення, виселення, позбавлення або відновлення права на проживання;
- підтвердження аварійного стану об’єкта, відселення, виплата компенсацій, ремонт;
- видача дозволів на реконструкцію (перепланування, прибудову, демонтаж);
- порушення мешканцями правил проживання, співжиття, добросусідства і ін.
Залежно від статусу учасників і сфери правовідносин, в якій склалася неоднозначна ситуація, житлові спори розглядаються в порядку цивільного або адміністративного судочинства. На початковому етапі вони підпадають під юрисдикцію судів першої інстанції за місцем знаходження нерухомості. Позови вправі подавати будь-які особи, чиї права або інтереси зачіпаються відповідачем, а також їх опікуни / піклувальники та законні представники. Якщо однією зі сторін виступають органи влади, місцевого самоврядування, посадові особи, процес ведеться за правилами, передбаченими КАСУ.
Основними нормативними актами в цій галузі є Цивільний, Сімейний та Житловий кодекси України. Останній був прийнятий ще в УРСР (1983р.), Тому багато його положення не відповідають сучасним реаліям, і на практиці часто викликають юридичні колізії. Щоб звернути законодавчі нестиковки на користь клієнта, особливу увагу при підготовці позову або відкликання нею повинна приділятися судових прецедентів, зокрема, постановами Верховного Суду. Коли пошуком рішень за схожими або аналогічними справами, їх аналізом і застосуванням в конкретних обставинах професійно займається адвокат з житлових спорів, шанси на позитивний результат значно підвищуються.
Консультація юриста з житлових питань
Стаття 47 Конституції України гарантує всім громадянам право на житло. У зв’язку з цим на державу покладається зобов’язання створювати умови і можливості для його придбання, будівництва, оренди. Соціально вразливим групам осіб місце тимчасово або постійного проживання може бути надано безкоштовно. До таких належать діти, позбавлені батьківського піклування, учасники бойових дій, сім’ї військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов’язків, переселенці з окупованих територій, а також деякі інші категорії (відповідно до чинних нормативних актів і / або рішеннями місцевої влади). Позбавлення або примусове виселення з житла кого-небудь допускається виключно на законних підставах за рішенням суду.
Юридична консультація по житловому праву – це перший етап врегулювання будь-яких розбіжностей і непорозумінь в даній сфері. Своєчасне звернення до фахівця дозволяє уникнути непотрібних бюрократичних процедур і вирішити проблему максимально зручним способом, іноді навіть не вдаючись до судових розглядів. Консультація включає в себе кілька важливих аспектів, а саме:
- опис клієнтом ситуації, що склалася і результату, якого потрібно досягти;
- ознайомлення з фактичними обставинами справи, вивчення документів;
- збір інформації, якої бракує (дані реєстрів, довідки, показання інших осіб);
- аналіз законодавчої бази та судової практики з конкретних питань;
- підготовка стратегії подальших дій, позначення можливих варіантів розвитку подій, надання інформації про те, які заходи можна вжити в поточних обставинах для захисту інтересів чи відновлення порушених прав.
Ці та інші правові послуги в Києві і по Україні фахівці компанії «Турій та Партнери» надають з 2010 року. Багаторічний досвід і злагоджена командна робота дозволяє оперативно вирішувати навіть найскладніші завдання, поставлені клієнтами. Попередній запис на консультацію проводиться через електронну пошту або по телефону, вказаному в розділі «Контакти».
Які бувають види житлових спорів
Для цілей судового провадження правовідносини, пов’язані з реалізацією громадянами права на житло, не виділяються в окрему галузь права, а можуть входити в категорію цивільних (якщо мова йде про приватну власність) або адміністративних (коли фігурує державне, комунальне майно, бюджетне фінансування, локальні рішення / дії / бездіяльність суб’єктів владних повноважень).
Залежно від підстав виникнення і повноважень сторін, юридична наука розділяє житлові спори на 4 основні групи:
- Що виникають з Житлового кодексу:
- невиконання умов знімання;
- порушення договору про використання соціального житла;
- надання звільненої кімнати в комунальній квартирі, гуртожитку;
- примусовий обмін займаного приміщення;
- переселення на час капітального ремонту;
- видача ордера на житло, визнання його недійсним;
- недотримання порядку постановки на квартирний облік;
- надання пільгового житла позачергово і ін.
- Засновані на положеннях Цивільного кодексу:
- порушення будь-яких договорів, що стосуються житлової нерухомості (купівля-продаж, оренда, обмін, безплатне користування, сервітути);
- успадкування, розділ спільної сумісної власності на частки в натурі;
- юридичні дії і події щодо такого майна (будівництво, реєстрація, капітальний ремонт, реконструкція, відшкодування шкоди, заподіяння шкоди пам’яткам культури, порушення прав третіх осіб і т.п.).
- Пов’язані з сімейними взаємовідносинами:
- використання житлових приміщень членами сім’ї на умовах шлюбного договору;
- виселення осіб внаслідок розірвання шлюбу;
- визначення місця проживання дітей, захист їх прав під час розподілу майна;
- збереження нерухомості за особами, які перебувають під опікою / піклуванням;
- надання житла громадянам з числа дітей-сиріт, патронажним сім’ям, матеріальне забезпечення дитячих будинків сімейного типу.
- Що стосуються приватизації об’єктів державного / комунального житлового фонду:
- між уповноваженими органами та громадянами, охочими отримати квартиру / кімнату / будинок у приватну власність;
- між членами сім’ї або особами, які не є родичами, але зацікавлені в приватизації одного і того ж об’єкта або його частин.
Що входить в послуги адвоката з житлових спорів
Відповідно до Конституції, адвокати наділені правом надавати професійну правову допомогу, реалізувати процесуальні повноваження і виступати від імені інших осіб в українських судах. Громадянам, іноземцям, керівникам юридичних осіб різних форм власності надається можливість вільно вибирати фахівця, який буде захищати їх інтереси в конкретній справі або з усіх спірних ситуацій на умовах абонентського обслуговування.
За погодженням з клієнтом адвокат з житлових питань може:
- провести переговори з протилежною стороною (сторонами) конфлікту;
- виступити посередником при взаємодії з держструктурами, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами;
- виконати роботу з документацією (перевірка на справжність, на відповідність нормативним актам, виявлення ризиків, підготовка та редагування письмових угод);
- направити адвокатський запит для отримання необхідних відомостей (в тому числі з архівних установ, рішень органів місцевого самоврядування, даних Бюро технічної інвентаризації, Фонду держмайна, ЖЕКів, інших організацій і установ, діяльність яких пов’язана з житловими питаннями);
- допомогти вирішити спір в досудовому порядку (шляхом направлення претензій, оформлення розстрочок на виплату заборгованостей по орендній платі або комунальним платежам, укладення договорів між учасниками конфлікту);
- скласти позов, заперечення / відгук на позов, клопотання, апеляційну скаргу і т.д .;
- бути представником в суді, повністю або частково здійснювати процесуальні права і обов’язки на стороні клієнта.
Ціна на юридичні послуги з житлових питань
Нижче представлені стандартні ціни на послуги юридичної компанії «Турій та Партнери». Для уточнення інформації зв’яжіться з нами.
Найменування послуги | Ціна |
Усна юридична онлайн-консультація | 500 грн |
Усна юридична консультація в нашому офісі (Київ) | 1000 грн |
Підготовка і подача в суд позовної заяви | от 5000 грн |
Підготовка і подача в суд позовної заяви у справах про розлучення | От 1000 грн |
Участь в судовому засіданні | от 2500 грн |
Юридичне обслуговування бізнесу (ФО-П, ТОВ) | От 1000 грн/месяц |