
Відповідальність за умисне пошкодження чи руйнування телекомунікаційної мережі
Якщо вам потрібні послуги адвоката за статтею 360 КК України, натисніть обраний варіант месенжера або скористайтесь номером телефону вказаним на сайті. Досвід у юриспруденції з 2004 року.
Наше століття — епоха цифровізації, у зв’язку із чим держава посилює охорону телекомунікаційних мереж. Виходячи з їх технічних норм, під телекомунікаційними мережами слід розуміти сукупність пристроїв, засобів, ліній передачі, що використовуються для отримання/відправлення даних, обміну інформацією.
Минулого року Верховна Рада посилила відповідальність за скоєння адміністративних та кримінальних правопорушень, пов’язаних із пошкодженням, повною або частковою руйнацією телекомунікаційних мереж.
Це з почастішали випадками таких протиправних діянь. До речі, подібні порушення відбуваються не лише з необережності, а й навмисне. У практиці вже були випадки, коли руйнування або пошкодження таких мереж ставило під загрозу безпеку окремих осіб, інтересів держави.
Варто чітко розмежовувати, що належить до адміністративних правопорушень, що є кримінальним діянням. Адміністративну відповідальність передбачено ст. 147 КУпАП і вона настає за:
- порушення правил охорони;
- пошкодження мережі чи окремих засобів;
- пошкодження коштів, споруд зв’язку.
На правопорушника чекає покарання у вигляді штрафу, максимальний розмір якого становить 3400 грн. Якщо правопорушення вчинено посадовцем, сума штрафу варіюється від 5100 до 6800 гривень.
Зміст |
Кримінальна відповідальність за ст. 360 КК України
Відповідальність за скоєння протиправного діяння, об’єктом якого є телекомунікаційна мережу, передбачена ст. 360 КК України.
Кримінально караними є такі дії:
- ушкодження телекомунікаційної мережі;
- руйнування мережі чи окремих технічних засобів;
- пошкодження чи знищення споруд зв’язку.
Ключовою відмінністю кримінального правопорушення від адміністративного є наслідки, що виражаються у припиненні надання телекомунікаційних послуг.
Кваліфікуючими ознаками вважаються скоєння злочину групою осіб або особливо небезпечним способом, який міг спричинити серйозні наслідки.
Що ж до покарання, то такий злочин законодавець встановив такі види покарання:
- штраф (максимальний розмір сягає 170 000 гривень);
- громадські роботи до 120 годин;
- обмеження волі на строк від одного до трьох років;
- позбавлення волі до 5 років.Если повреждение или уничтожение телекоммуникационной сети повлекло за собой тяжкие
- последствия или крупный ущерб, то наказание более строгое, вплоть до 8 лет тюремного заключения.
До предметів, що знаходяться під охороною держави, відносяться:
- електрозв’язок (у т. ч. лінії різних типів);
- споруди (антени, вежі, вежі);
- інше обладнання, що є частиною телекомунікаційної мережі.
Є мережі, що належать державі, а телекомунікації, власниками яких є юридичні особи. Форма власності не впливає на кваліфікацію.
Щоб звинуватити винних у скоєнні такого злочину, важливим є причинно-наслідковий зв’язок між скоєними діями та наслідками, які виражаються у вигляді припинення (тимчасового або тривалого) отримання телекомунікаційних послуг абонентами.
Що робити, якщо вас звинувачують у скоєнні злочину за ст. 360 КК України?
Як уже говорилося, для звинувачення за такою статтею Кримінального кодексу важливо встановити причинно-наслідковий зв’язок, який є між діями особи (групи осіб) та наслідками. Якщо така не встановлено, складу кримінального правопорушення немає.
Навіть якщо ви переконані у своїй невинності або пошкодження телекомунікаційної мережі було здійснено з необережності, вам необхідно вдатися до допомоги адвоката. Захисник допоможе:
- визначити форму провини – навмисне або з необережності;
- розробити правильну тактику захисту;
- зібрати докази;
- знайти пом’якшувальні обставини;
- подати інтереси клієнта в суді.
Участь адвоката у кримінальному провадженні, свого роду, гарантія законності для підозрюваного/обвинуваченого.
На жаль, у практиці часто трапляються випадки порушення прав та законних інтересів осіб із таким статусом з боку слідчих та прокурорів. Адвокат здійснюватиме контроль над цим та, за необхідності, оскаржить дії чи рішення останніх у встановленому законом порядку.
Що робити, якщо ви стали потерпілим від злочину за ст. 360 КК України?
У справах такої категорії переважно потерпілими є власники телекомунікаційних мереж. Найчастіше це юридичні особи. Від імені юридичної особи у кримінальному процесі може виступати представник, а можна заручитись підтримкою адвоката, оскільки штатний юрисконсульт або корпоративний юрист, як правило, недостатньо володіє навичками ведення справи у кримінальному процесі.
У будь-якому разі пошкодження або знищення телекомунікаційної мережі – це матеріальні збитки. Адвокат по кримінальним справам допоможе скласти позов та своєчасно його пред’явити у кримінальному провадженні.