
Що робити якщо вас затопили сусіди юридична консультація
Затопили сусіди – ситуація настільки часта, що чи не трапляється в житті майже кожної людини в багатоквартирному будинку. Всяке буває в житті, не завжди таке відбувається злісно, часом це випадковість. Однак, все одно потрібно знати, що робити в ситуації, якщо Вас затопили сусіди.
Зміст |
Алгоритм дій у разі затоплення сусідами
Давайте розберемося, які ж дії в даній ситуації? В першу чергу Вам необхідно все що відбулися зафіксувати – сфотографуйте «місце події», весь збиток, що стався. Потрібно скласти акт про те, що трапилося «потоп».
Бажано, щоб сусіди написали розписку про те, що це з їхньої вини сталася ця ситуація. Якщо сусіди згодні на це, вони усвідомлюють, що винні в заподіянні шкоди Вашому майну в житло, то розписка повинна містити такі відомості – сам факт шкоди з конкретною датою; паспортні дані людини, яка проживає в квартирі з чиєї вини сталося затоплення.
Також бажано вказати суму збитку. Оскільки сусід-винуватець затоплення згоден в даному випадку писати розписку, то він розуміє, що потрібно відшкодувати завдані збитки.
Нюанси в ситуації із затопленням сусідами
Відзначимо, що в даній ситуації є ряд нюансів. Буває так, що сусід погоджується писати розписку про збитки, але з сумою він не згоден. Тоді це потрібно відзначити: написати в самій розписці, що сума збитку буде уточнена в результаті оцінки експертом.
Хто ж оплачує послуги експерта? У цьому випадку це робить винуватець-сусід, Вас затопив. У разі відмови потрібно буде подавати в суд і вирішувати це питання таким чином. Інший варіант труднощів – це той випадок, коли квартира, звідки пішла вода, «наймана» для проживаючих. У розписці можна вказати дані людини-винуватця затоплення.
Звичайно, ця ситуація складніша, тому що якщо причина потопу – питання з комунікаціями (трубами, кранами і т.п.), то вина переходить на власника квартири.
Що робити, якщо затопив Вас сусід не визнає провину
Найпоширеніший варіант, на жаль, коли сусід відмовляється писати розписку. Значить, він своєї провини не визнає. Тоді відразу ж звертайтеся до кербуду або іншій компетентній особі або організації (комунальні служби). Співробітник повинен в термін 1-2 дня прийти до Вас і скласти офіційний акт про те, що сталося і про збитки. Складений акт повинен бути при Комісії, куди буде входити:
- власник квартири, яку затопили (Ви);
- власник квартири, з якої пішла вода (сусід);
- співробітник комунальної організації, яка обслуговує цей будинок.
Зателефонуйте відразу в компанію, у віданні якої знаходиться Ваш будинок, розкажіть про те, що трапилося і вимагайте огляду житла та складання акту. Також дуже часто в подібних ситуаціях люди дзвонять в аварійну службу, а дані звідти передають вже кербуду. Якщо хтось із учасників Комісії відмовляється бути присутньою, то можна запросити інших сусідів як свідків. Акт про затоплення Вашої квартири повинен містити:
- сам факт події з датою;
- докладний опис пошкоджень з розмірами (стелю, в тому числі підвісний, перекриття, підлога, стіни) з описом їх стану.
Також вказують пошкоджене майно, а саме штор, меблів, техніки та іншого. Дане майно краще вказувати більш детально, наприклад, не просто телевізор, а його марку і модель, опис меблів, зразкових її розмірів і матеріалу і т.п. Акт також повинен включати інформацію про те, чому стався «потоп» (пошкодився стояк, потекла пральна машина, прорвало трубу). І висновок про те, що дане затоплення призвело до конкретних наслідків. Всі учасники комісії і свідки підписують даний Акт. Документ завіряється печаткою компанії, яка обслуговує будинок.
Краще до такого акту докласти фото пошкоджень. Тепер встановлюється винуватець затоплення. Врахуйте, що це не завжди той самий «сусід зверху». Нерідкі випадки, коли це – обслуговує компанія, яка вчасно не замінила комунікації, що знаходяться в її віданні. Більш детально можна дізнатися в українському Житловому Кодексі про те, які саме комунікації знаходяться у веденні керуючої компанії, а за які відповідає людина на території своєї квартири. Загалом компанія стежить за стояками, системою опалення тощо.
Навіщо потрібна юридична консультація, якщо затопили сусіди
Коли винуватець знайдений (до речі, визначити винуватця Вам допоможе також юрист на консультації з питань затоплення), можна пред’являти йому законні претензії. Є два варіанти подій. По-перше, винуватець ситуації погоджується з пропонованими йому претензіями і згоден на відшкодування збитку. Тоді можна пробувати домовитися мирним шляхом. По-друге, винуватець не згоден.
У такому випадку потрібно призначати експертизу – компетентну особу становить документ з експертною оцінкою, де вказані конкретні суми збитку ремонту, меблів, іншого майна. Разом з позовом Ви подаєте цю експертну оцінку в суд. Який суд Вам потрібен? Той, що займається цивільним судочинством. На всіх етапах цього нелегкого шляху Вам допоможе компетентний юрист.