
Громадські адвокати
У житті може виникнути ситуація, коли знадобиться юридична допомога. Для того, щоб допомогти будь-якому громадянину України, і існують громадські адвокати.
Не всі можуть дозволити собі оплатити послуги адвоката, особливо коли вони недешеві. Але все повинні розраховувати на допомогу юриста в складних життєвих ситуаціях. Кожен громадянин незалежно від соціального статусу і забезпеченості, може отримати допомогу адвоката.
Громадські адвокати допомагають своїм клієнтам не тільки у кримінальних справах, а й у цивільних, зі складання документів, вирішення питань сімейного права (типу стягнення аліментів), про відшкодування заподіяної шкоди і тому подібних.
Однак давайте розглянемо, як саме адвокати можуть вважатися громадськими, об’єднуючись в певні союзи, і які цілі переслідують.
Зміст
1. Громадські об’єднання адвокатів в Україні |
Громадські об’єднання адвокатів в Україні
Раніше в Україні не було громадських адвокатів і адвокатського самоврядування. Воно з’явилося після 2012-2013 роках.
Після здобуття Україною незалежності були створені спеціальні комісії адвокатури на регіональному рівні, а також Вища комісія, що підкоряється безпосередньо КМУ (Кабінету Міністрів). Але тут мова не про самоврядування адвокатів, зрозуміло. Тут адвокати не могли працювати самостійно раніше. Ці державні органи брали участь в роботі судових інстанцій, а також стверджували склад в міських радах, в республіканському раді, в головних управліннях.
Одним словом, на протязі досить довгого часу формувався тільки склад Вищої ради юстиції. Питання адвокатського самоврядування, громадських адвокатів піднімаються постійно і зараз. Вирішуються різні завдання: підтримка введення нових законів щодо адвокатури, подальші перспективи і уточнення гарантій роботи адвокатів, розширення прав адвокатури. Раніше самі не могли вирішувати і не вирішували питань хто буде лідером, як і кого приймати в дану професію, як виявляти осіб, хто адвокатом бути не гідний.
Навіщо самоврядування адвокатам
Громадські адвокати як структура в суспільстві важливі для громадян. Адже така організація буде займатися не тільки уважним контролем за всіма фахівцями, але безкоштовної і бюджетної допомогою для населення. Не лише державні органи, але самі адвокати можуть створювати органи самоврядування, які будуть впливати на розвиток професії та якості послуг. Завдання об’єднання громадських адвокатів це захист правових інтересів усіх членів об’єднання. Заради цього і формуються подібні об’єднання.
Цілі громадських адвокатів
Громадські адвокати переслідують декілька цілей в своїй діяльності. Потрібно забезпечувати незалежність таких фахівців як адвокати; захищати членів об’єднань від втручання в діяльність; підтримувати і постійно підвищувати професійний адвокатський рівень.
Також громадські об’єднання адвокатів ефективні не тільки в рамках адвокатського самоврядування, але також і поза. Організаційні структури фахівців ведуть дуже активну діяльність з приводу захисту інтересів адвокатів, захисту інтересів населення, а також вироблення подальших механізмів самоврядування.
Допомога громадських адвокатів
Адвокати на принципі безоплатному і адресному можуть надавати підтримку тим, кому вона потрібна в правовому полі, але хто сам не може її оплатити. Допомога громадських адвокатів націлена на відновлення соціальної справедливості. Вона може бути надана не тільки приватним особам, але і іншим категоріям в рамках різних проектів (соціальні, культурні).
Така допомога, незважаючи на її безоплатний характер, має високі стандарти адвокатської підтримки. Всі громадяни України можуть отримати по праву юридичну і адвокатську допомогу на безоплатній основі. Порядок надання цієї підтримки визначається Законом. Також подібна підтримка адвокатів виявляється також і іноземцям.
Безкоштовна допомога громадських адвокатів виявляється на принципах: захисту прав, а також свобод громадян; справедливості в соціальному сенсі; доступності цієї допомоги для всіх; контролю за тим, як фахівці дотримуються етики, норм, правил адвокатури; можливості громадянину вільно вибирати юридичну підтримку; об’єктивності та інших.
Які цілі звернень до адвокатів? Щоб отримати консультацію, як письмову, так і усну. Щоб скласти різні документи: скарги і заяви, договори і клопотання. Щоб опитати представлення своїх інтересів в судовій інстанції і державних органах. Головне, що така підтримка надається на засадах, які не заборонені Законом та нормативними актами.