
Коли платити адвокату до суду або після
Скільки і коли варто платити адвокату до суду або після? Так чи інакше, якщо мова про захисника у судових справах, то жартувати з цим не варто. Потрібен досвідчений адвокат, який дійсно зможе захистити Ваші інтереси. А чи зможе допомогти безкоштовний адвокат у справах кримінальних? Законодавчо закріплені всі особливості діяльності адвокатів, але закон не вказує конкретні правила, за якими відбувається ціноутворення.
Вартість послуг правозахисника, як правило, визначається в індивідуальному порядку. Як і спосіб оплати – коли платити адвокату до суду або після визначається також між самим адвокатом і його клієнтом. Давайте розглянемо правила взаємодії з адвокатом більш докладно.
Зміст |
Як шукати адвоката
Якщо Ви вже коли-небудь мали досвід спілкування з адвокатом, то знаєте, що кожен такий фахівець веде свою діяльність в конкретній галузі права. Чим більше узконаправлен фахівець, тим він більш компетентний і тим краще він зможе допомогти своєму клієнтові.
Щоб знайти адвоката правильно, потрібно слідувати таким крокам:
- Спробуйте пошукати через Інтернет на предмет того, які є фахівці і адвокатські контори.
- Якщо серед Ваших знайомих знайдеться юрист, дізнайтеся у нього, чи зможе він порадити Вам гарного перевіреного адвоката.
- Запитайте у друзів – якщо питати у всіх, то серед знайомих Ваших друзів хтось може знайтися.
- Дізнайтеся про рекомендації, поцікавтеся відгуками про цього фахівця.
Цікавий факт: є фахівці, які займаються пошуком і підбором адвоката згідно Вашої ситуації. Вони можуть зробити це відповідальна справа за Вас. Ця послуга, зрозуміло, платна. Ціни стартують від 500 грн і вище.
Отже, припустимо, Ви знайшли потрібного фахівця, тепер важливо зрозуміти про оплату його послуг.
Визначаємося коли платити адвокату до суду або після
Чи потрібно платити адвокату попередній гонорар, тобто, по суті, до суду? Така форма оплати ділитися на три види.
Оплата попередня існує як оплата послуг, проводиться щомісяця або щороку як гарантія того, що цей адвокат буде завжди доступний для свого клієнта. Така оплата послуг адвокатів більш характерна в Україні для приватних підприємців, підприємств і фірм (тобто осіб юридичних). Це потрібно для того, щоб в будь-який момент при необхідності адвокат відразу зайнявся вирішенням питань. Не потрібно буде витрачати час на його пошук. Така оплата не повертається.
Інший вид попередньої оплати це свого роду аванс. Оплачується в той момент, коли адвокат і клієнт про все домовилися і підписують договір. Все залежить від складності справи, однак, приблизні суми в Україні становлять 300-3000 доларів (перераховується еквівалент в гривнях). Аванси для адвокатів також не повертаються в разі зміни умов.
Є ще один вид оплати заздалегідь – це запорука. Адвокат застосовує такий вид оплати, щоб і себе убезпечити від негативних наслідків. Такий варіант може бути безповоротний або поворотний, в залежності від умов в договорі.
Оплата адвокату як гонорар і витрати
Наступні види оплати для адвокатів, які ми відзначимо, це гонорар і витрати. Гонорар є сумою коштів, які клієнт (приватна особа або фірма) безпосередньо платить фахівця за складання документів, представництво в суді, ведення всіх допоміжних заходів. Витратами є такі витрати, в які включені різні витрати (державне мито, збори, витрати на транспорт, зв’язок, оформлення документів, оплату експертних оцінок тощо). Зрозуміло, витрати також узгоджені адвокатом з клієнтом. Якщо остаточна оплата послуг адвоката проводиться після завершення судового процесу, то все одно всі витрати типу витрат платить замовник, тобто клієнт.
Можливо Вам також буде цікаво: