
Скільки заробляють адвокати в Україні
Люди часто звертаються за юридичною допомогою, а тому цікаво з’ясувати, скільки заробляють адвокати в Україні. Адже ціни на їхні послуги часом не маленькі.
Економічна ситуація в Україні така, що ціни постійно, повільно, але вірно підвищуються. І такі збільшення не обійшли правову область – послуги адвокатів і юристів мають тенденцію до збільшення. Це пов’язано з підвищенням цін на оренду, комунальні платежі, паливо. Адвокати також піднімають ціни на свої послуги.
Скільки заробляють адвокати в Україні, залежить від досвіду і кваліфікації конкретного фахівця. Чим вище цей досвід і чим складніше справи веде адвокат, тим він більше заробляє, і тим вище ціна його послуг для клієнтів.
Ціна на послуги молодших юристів і приватних фахівців трохи нижче, ніж у партнерів фірм і адвокатів з багаторічним досвідом.
Читайте також:
Содержание |
Чинники, від яких залежить, скільки заробляють адвокати в Україні
Професія юриста вимагає спеціального профільної освіти. По-іншому юристом, а вже тим більше адвокатом, працювати не вийде. Кожен юрист спочатку вивчає основи права, а потім вибирає спеціалізацію (цивільне право, кримінальне, міжнародне, трудове та інші).
В процесі роботи спеціалізація може змінитися. Є також специфічні області. Наприклад, фахівців готують окремо для роботи в органах прокуратури або правоохоронних. Кожна з галузей права, на якій спеціалізується юрист, має свою специфіку.
Природно, юрист і адвокат можуть заробляти по-різному в залежності від галузі та досвід роботи.
Заробіток початківця юриста
На початку шляху, як і у багатьох інших професій, юрист отримує зовсім небагато. Зарплата початківця юриста в Україні може становити від 2000 грн, а з невеликим вже досвідом від 4000 грн. Це пов’язано з тим, що йому (юристу) потрібно навчитися всьому на практиці, оформлення документів, пошуку інформації відповідно до нормативної бази. Набуваючи досвіду, юрист може працювати з більшою компетентністю, і заробіток буде підвищуватися. Теорія завжди сильно відрізняється від практики, ось чому зарплата на початковому етапі така низька.
Юрист вже з деяким досвідом роботи заробляє 5000-9000 грн, проте сума ця досить орієнтовна, і залежить від регіону і міста. В рамках приватного адвокатського бюро юристи отримують від 11000 грн. Тут робота вже включає ведення судових справ (в тому числі в рамках кримінального права), то є більш складною роботою.
Заробіток адвоката залежить від особистої цінності
Зарплата юристів взагалі, і адвокатів зокрема, залежить від багатьох чинників. Але зокрема – від відмінних знань законодавчої бази, нормативно-правових актів, документів. Грамотний адвокат завжди знаходиться в курсі всіх змін, що вносяться до Законів.
У професії юриста важлива комунікація. Адже, щоб виграти судову справу, важливо бути підкованим в законодавстві, а також грамотно це подати. Для юристів та адвокатів важлива стресостійкість, адже така робота нелегка з точки зору правильної допомоги своєму клієнту. Якщо юрист або адвокат працює з нормами міжнародного права, то тут важливо знання англійської мови.
Скільки заробляють адвокати в Україні від складності ринку?
Взагалі заробітна плата фахівців-представників юридичної сфери дуже різна: від мінімальної до вельми значною. Але багато саме тих фахівців, які отримують мінімум. В середньому зарплата становить 8000-12000 грн.
Зарплата адвоката залежить від його кваліфікації, а також від складності тих справ, якими він займається. Тут розкид взагалі значний – від 5000 грн до 100000 грн і вище. Пам’ятайте, що цифри приблизні. Зарплата адвоката залежить від місця роботи також. Наприклад, в міжнародних юридичних компаніях отримують не мало, але туди потрапляють ті, хто має значний досвід роботи. Фахівці, які працюють в державному секторі і в корпоративному – отримують також дуже по-різному.
На зарплату адвокатів в Україні впливають кризові процеси в економіці. Не всі можуть дозволити собі високий цінник, так як прості громадяни просто не зможуть заплатити за послуги. Однак щороку вартість послуг юристів та адвокатів підвищується приблизно на 10-15%.
Юридична допомога за мінімальними ставками надається громадянам спеціальними районними адвокатськими Радами. Оплачувати послуги тут можна виходячи з тимчасового тарифу (по годинах), а також за фіксованою ставкою за послуги. Прейскурант формують на основі стандартних і типових питань. Якщо справа клієнта складне, то ціну складають індивідуально виходячи з його складності. Якщо вартість послуг адвоката погодинна, то тут враховують оплату праці, а також включають витрати (транспортні, витрати на зв’язок, програмне забезпечення, інший персонал).
Коментарии (2)
Артем Ігорович
says October 12, 2021 at 11:59Доброго дня, я дуже хочу поступити на адвоката, але в меня строга мама і вона не дозволяє, можете підказати що роботи, а то я уже падаю духом, і не розумію як її вмовити. Дякую за відповідь.
Андрей Турий
says October 12, 2021 at 17:44Вітаю!
Для того, щоб стати адвокатом, необхідно щонайменше отримати юридичну освіту.
З повагою!