
Відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів
Якщо вам потрібні послуги адвоката за статтею 307 КК України, натисніть обраний варіант месенжера або скористайтесь номером телефону вказаним на сайті. Досвід у юриспруденції з 2004 року.
Наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, а також їх аналоги — все це є забороненим в Україні та вилучено із цивільного обігу. Перелік вищезгаданих речовин визначається на законодавчому рівні. Відповідно, якщо людина використовує такі засоби, виробляє їх, зберігає або здійснює збут — це кримінальне діяння.
Проблема, яка пов’язана з обігом наркотиків, не тільки в нашій країні, а й в інших державах світу дуже гостра. Особливо така ситуація загострилася, коли з’явилися різні месенджери та збут наркотиків здійснюється з використанням інформаційних технологій.
Якщо немає мети збуту і людина виробляє, пересилає або зберігає наркотичні засоби, то закон допускає навіть адміністративну відповідальність. Але всі дії, котрі переслідують корисливі мотиви як збуту, і, отримання збагачення, є тяжкими і них встановлено кримінальна відповідальність.
Найчастіше кримінальні правопорушники вирушають відбувати реальний термін у місцях позбавлення волі. Але за грамотної правової допомоги та захисту, є деякі варіанти, коли можна отримати термін зі звільненням від реального відбування покарання (тобто з випробуванням) або зовсім уникнути кримінальної відповідальності. Останній варіант можливий лише у випадках, коли винний добровільно розповідає про канал постачання та збуту та за власним бажанням надає слідчим органам усі наркотичні засоби, прекурсори та психотропні речовини, що є у нього.
Також варто зазначити, що суттєвої різниці між відповідальністю неповнолітніх та повнолітніх немає. Хоча, звичайно, при розгляді кримінальної справи по суті суд враховуватиме всі обставини та особу обвинуваченого, в тому числі. У справах такої категорії, особливо якщо вам чи близькій людині оголосили про підозру за ст. 307 КК, необхідна кваліфікована, грамотна допомога адвоката. І краще не зволікати зі зверненням до адвоката.
Зміст |
Кримінальна відповідальність за ст. 307 КК України
Відповідальність за вчинення зазначеного кримінального правопорушення регламентовано ст. 307 Кримінального кодексу України. За які дії щодо людини може бути відкрито кримінальне провадження:
- зберігання;
- виробництво (виготовлення);
- транспортування (перевезення, пересилання);
- придбання;
- збут.
Предметом цього злочину виступають наркотики, психотропні речовини та прекурсори, вилучені з цивільного обороту.
Також окрему увагу слід приділити кваліфікуючим ознакам. За наявності законодавець передбачив суворіше покарання. До таких належать:
- залучення до вчинення протиправного діяння особи, яка не досягла повнолітнього віку;
- організована група;
- попередня змова;
- повторність;
- місце скоєння злочину (освітні установи, громадські місця, місця масового скупчення людей тощо);
- розмір – великий, особливо великий.
Мінімальний строк позбавлення волі за ст. 307 КК становить 4 роки, максимальний – 12 років. При цьому щодо винної особи застосовується ще один захід – конфіскація майна.
Нагадаємо, що за сприяння слідчим органам, добровільній здачі наркотиків, особа звільняється від кримінальної відповідальності. Вочевидь, робити це необхідно своєчасно, а чи не під час судового розгляду. Щоб зробити все грамотно, точно і правильно виробити тактику поведінки, зверніться за допомогою до адвоката, як тільки ви стали фігурантом кримінального провадження за ст. 307 КК України.
Що робити, якщо вас звинувачують у незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів?
Як показує практика, осіб, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 307 КК України, одразу затримують та обирають у більшості випадків запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Незважаючи на те, що захисник може виступити на будь-якій стадії, звернутися за допомогою до адвоката потрібно якомога раніше. Т. е. з моменту затримання або оголошення про підозру. Якщо у винного немає можливості зробити це самостійно, звернутися по правову допомогу можуть родичі, члени сім’ї, друзі.
В рамках надання правової допомоги клієнту, підозрюваному у скоєнні злочину у сфері незаконного обігу наркотиків, адвокат у кримінальних справах:
- консультує;
- представляє інтереси та присутні під час проведення всіх слідчих заходів;
- розробляє тактику поведінки та лінію захисту клієнта;
- готує необхідні процесуальні документи;
- здійснює контроль за правомірністю дій слідчих органів, прокуратури;
- заявляє клопотання на користь підзахисного;
- захищає клієнта у суді;
- оскаржує вирок суду (за потреби).
Що робити, якщо ви стали жертвою незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів?
Як показує практика, потерпілого за таким кримінальним правопорушенням немає. Вчинення навмисного суспільно небезпечного діяння посягає на суспільні інтереси, принципи моральності та здоров’я людей.
Якщо внаслідок вчинення такого суспільно небезпечного діяння був причин шкоди здоров’ю або скоєно інший злочин щодо конкретної особи, то суд розглядатиме всі кримінальні правопорушення за сукупністю.
Якщо ви набули процесуального статусу потерпілого з кримінального провадження, вам також потрібна кваліфікована юридична допомога, за якою ви можете звернутися до адвоката.