
Що роблять адвокати
Щоб зрозуміти, що роблять адвокати і взагалі, в чому суть цієї професії, нам потрібно розібратися спочатку в самому терміні «адвокат». Говорячи просто, це юрист, який має вищу освіту за профілем (зрозуміло, юридична), а також отримав спеціальний статус адвоката. Цей статус дає права професіоналу працювати з кримінальними справами і брати участь в цьому процесі. Також адвокат займається і звичайної юридичною підтримкою як фізичних, так і юридичних осіб. Головна відмінність адвоката і юриста це те, що кожен адвокат – юрист, але не кожен юрист є адвокатом. Зрозумівши суть адвоката і адвокатури, ми і дізнаємося, що роблять адвокати.
Зміст |
Суть понять «адвокат» і «адвокатура»
Отже, адвокат це юрист, який має спеціальний адвокатський статус. Регулює це Закон України. Тільки завдяки цьому адвокат має право здійснювати відповідну діяльність. Адвокат є радником з різних юридичних питань, що має незалежний статус. Адвокат не може бути працівником десь ще (в підприємництві). Він може тільки додатково викладати, вести творчу або наукову діяльність. Також адвокат не може працювати на державній службі. Адвокат може працювати в Палаті адвокатів, а також може бути керівником у напрямку освіти для адвокатів.
Адвокатура є добровільним об’єднанням адвокатів з відповідною кваліфікацією. Вона працює, щоб надавати правову допомогу особам (і фізичним, і юридичним) в рамках законних способів. Це не комерційне об’єднання і у нього немає мети отримувати прибуток.
Головним завданням адвокатури є надання захисту законних прав, інтересів громадян, яким потрібна юридична допомога і підтримка. Адвокат у своїй діяльності не покликаний допомагати суду, він повинен захищати різні інтереси клієнта, зрозуміло, тільки законними способами.
Адвокат працює на принципах
Це принципи гуманізму (він захищає права і свободи громадянина, свого клієнта), законності (дотримання всіх законів), добровільності (вступають в адвокатуру за вибором), самоврядування (відповідальності за свою діяльність), незалежності (держава не може втручатися в справи адвокатури), таємниці інформації клієнта, корпоративної етики, принцип рівноправності всіх фахівців-адвокатів.
Що роблять адвокати – їх обов’язки
Адвокат дає юридичну допомогу фізичним або юридичним особам. Для цього він консультує, усно або письмово. Також дає поради з різних правових питань, також дає пояснення законодавства, пояснюючи простою мовою. Адвокат становить найрізноманітніші документи, від найпростіших договорів і довідок, і до найскладніших (наприклад, комплексне обслуговування бізнесу). Ще адвокат веде діяльність в суді, а саме представляє своїх клієнтів, їх інтереси, виступає захисником у різних справах (в тому числі кримінальних), супроводжує судовий процес документально.
Будь-адвокат просто зобов’язаний постійно підвищувати свій рівень кваліфікації, а також виконувати розпорядження адвокатської палати. Адвокати можуть захищати на безкоштовній основі деяке коло осіб. Також адвокат перераховує частину грошових коштів в казну палати адвокатів (як членські внески).
Адвокат може збирати різну інформацію, яка йому потрібна для надання юридичної допомоги, оформлення документів і захисту клієнтів в судах. Це означає запит довідок або характеристик в органах як державної, так і муніципальної влади, а також в різних організаціях.
Як стати адвокатом в Україні
Професія «адвокат» вважається престижною, але разом з тим, вона дуже відповідальна і складна. Закон України щодо адвокатів покликаний регулювати їх діяльність. За цим Законом, щоб стати адвокатом, потрібно виконати ряд умов: отримати вищу освіту профільне; працювати мінімум два роки в якості юриста; не мати судимостей; володіти державною мовою.
Тобто якщо у людини є якась судимість, немає достатнього стажу юридичної роботи або є ще які-небудь порушення, така людина адвокатом стати не зможе.
Щоб бути адвокатом, потрібно здати спеціальні кваліфікаційні іспити, які затверджує український Рада адвокатури. Які посади дають юридичний стаж? Можна працювати юрисконсультом, а також очолювати юридичний відділ підприємства або фірми, бути нотаріусом або суддею, слідчим, а також помічником адвоката або нотаріуса. Це може бути і інша робота, головне, щоб вона вимагала наявності вищої юридичної освіти за напрямками «правознавство», «правоохоронна діяльність».