
Відповідальність за сутенерство або залучення особи до проституції
Якщо вам потрібні послуги адвоката за статтею 303 КК України, натисніть обраний варіант месенжера або скористайтесь номером телефону вказаним на сайті. Досвід у юриспруденції з 2004 року.
Понад 70 років тому Генасамблея ООН ухвалила Конвенцію, основними положеннями якої є боротьба з торгівлею людьми та проституцією. Цю конвенцію ратифікувала і Україна, у зв’язку з чим державні органи законодавчої влади мають адаптувати нормативно-правові акти відповідно до міжнародних вимог.
Перші норми, пов’язані з відповідальністю за сутенерство та залучення особи до проституції були прийняті давно. Відносно нещодавно було внесено зміни до Кримінального кодексу. Стаття 303 наразі встановлює відповідальність за сутенерство.
Кримінальні правопорушення такого характеру відбуваються з корисливих спонукань та особистої зацікавленості. Сьогодні законодавець намагається оптимізувати закони та виробити єдину тактику боротьби з проституцією та сутенерством.
До внесення змін стаття 303 КК передбачала відповідальність за зайняття проституцією. Сьогодні відповідальність встановлюється лише за примус чи втягування суб’єкта у проституцію.
Суб’єктом кримінального правопорушення є сутенер. Сутенером є людина, яка організовує проституцію для інших осіб, використовуючи різні методи і способи з метою залучення людини в зайняття такою діяльністю. Ще один важливий аспект — це отримання прибутку, оскільки проституція — це діяльність (хоч і неправомірна), але така, що приносить дохід.
Прямої вказівки на це в диспозиції статті немає, але залучення до проституції саме це і передбачає. Кваліфікуючими ознаками злочину, передбаченого ст. 303 КК, є:
- шантаж;
- обман;
- використання вразливого стану особи;
- насильство чи небезпека такого.
Т. е. добровільне заняття проституцією під дію цієї норми не потрапляє. Йдеться лише про примусове втягування у протиправну діяльність.
Також слід зазначити, що законодавець чітко визначив поняття проституції. Це надання послуг сексуального характеру постійно всім бажаючим особам. У цьому зносини то, можливо як природним, і зі збоченням.
Зміст |
Кримінальна відповідальність за сутенерство або залучення особи до проституції
За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 303 КК України встановлено покарання у вигляді позбавлення волі, термін якого варіюється від 3 до 5 років.
Суворіше покарання передбачено, якщо є одна з наступних кваліфікуючих ознак:
- повторність;
- попередня змова;
- організована група;
- щодо малолітньої чи неповнолітньої особи;
- настання тяжких наслідків;
- вчинення злочину з використанням службового становища;
- матеріальна залежність потерпілого суб’єкта кримінального правопорушення.
У такому разі суд може призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до 15 років, залежно від обставин кримінального правопорушення. Також передбачено додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, яке може бути застосоване поряд із основним покаранням чи ні.
Що робити, якщо вас звинувачують у сутенерстві чи залученні особи до проституції?
Як показує юридична практика, такі кримінальні правопорушення розкриваються здебільшого після проведення низки оперативно-розшукових заходів, у т. ч. негласних.
Якщо вам оголосили про підозру у сутенерстві чи залучення до проституції, рекомендуємо одразу звернутися за допомогою до адвоката. В рамках захисту інтересів та прав підозрюваного/звинуваченого адвокат надає такі послуги:
- юридичні консультації;
- вивчення матеріалів кримінального правопорушення;
- аналіз обставин;
- участь у слідчих діях;
- вироблення правової позиції клієнта та тактики захисту;
- складання необхідних процесуальних документів;
- оскарження дій слідчого, прокурора;
- оскарження судових актів;
- захист інтересів клієнта у суді загальної юрисдикції під час розгляду справи сутнісно;
- заяву клопотань, відводів;
- оскарження вироку суду в апеляційному, касаційному порядку тощо.
Що робити, якщо ви стали жертвою сутенерства чи залучення до проституції?
Як правило, люди, які стали потерпілими від таких кримінальних правопорушень, не поспішають розповідати про всі інтимні подробиці та звертатися за кваліфікованою допомогою.
У більшості випадків люди отримують психологічну травму, а попереду ще доведеться пройти досудове розслідування, допити та судовий розгляд.
Професійною допомогою адвоката, який виступить як представник потерпілого, краще не нехтувати. Останній допоможе скласти правильну правову позицію та впоратися з усіма труднощами.
Також кримінальний адвокат – це гарантія, що винний понесе справедливе покарання. Також за допомогою представника можна домогтися компенсації заподіяної моральної шкоди. Як правило, відшкодування шкоди, заподіяної злочином, розглядається у порядку цивільного судочинства.
Якщо ви зіткнулися з проблемами правового характеру, вас звинувачують у сутенерстві або стали жертвою такого злочину, негайно зверніться до адвоката.